Як дресирувати цуценя вівчарки. чи можна просту цуценя вівчарку навчити командам.

До певного віку цуценя вівчарки можна навчати простим командам, потім від господаря потрібно особлива підготовка. Як виховати майбутнього охоронця будинку з добре розвиненими службовими інстинктами?
Інструкція
1
Найперша команда, яку повинен запам'ятати ваш вихованець, це команда «Місце». Вона повинна прозвучати вже в перший день перебування цуценя у вашому домі. Для цього заздалегідь приготуйте матрац, покладіть на нього цуценя і повторіть кілька разів команду. Якщо він буде уползать або тікати, поверніть його і знову скомандуйте «Місце», називаючи цуценя по імені і погладжуючи. Але якщо він хоче пограти, займіться дресируванням пізніше.
2
Вже з 2-місячного віку привчайте вихованця команді «Фу». Але не повторюйте її без причини, інакше собака не буде слухатися. Подавайте цю команду строгим голосом. А ось 3-місячного щеняти вже можна навчати командам «Сидіти», «Лежати», «Поруч», «До мене», «Гуляй». Проводите дресирування в ігровій формі. Давайте команди чітким голосом, після кожного їх виконання давайте ласощі.
3
Команду «До мене» вимовляєте не строго, так як вона спрямована на придбанні довіри до вас як до господаря. Привчати до неї найзручніше під час прогулянки, коли можна пограти, наприклад, зробити вигляд, що ви сховалися. Щоразу, коли собака буде підбігати до вас після підкликання, заохочуйте її ласкою і сухарем. А після цього відпускайте цуценя, скомандувавши «Гуляй». Дуже важливо, щоб дресируванням собаки на ранньому етапі розвитку займався один і той же чоловік. Як правило, собака сама вибирає «улюбленого» члена сім'ї в свої господарі.
4
У 5-6 місяців почніть навчати собаку команді «Апорт». Під час чергової прогулянки кидайте м'ячик з командою «Апорт», і якщо щеня не побіжить за трофеєм, біжіть разом з ним, потім вкладіть м'ячик в його пащу, поверніться з ним на вихідну позицію і скомандуйте «Дай», забираючи м'ячик і заохочуючи собаку ласкою .
5
Приблизно з віку 8 місяців собаку слід навчити курсу загальної дресирування, який допоможе розвинути її охоронні та службові інстинкти. До цього часу вихованець вже повинен бути привчений до намордника. До цього віку ваша задача стежити за тим, щоб щенята не пестили і не нацьковували сторонні люди.