Як зшити комір. Як зробити круглий комір.

В моду надійно і, мабуть, надовго увійшли блузки та сорочки з круглими комірами. Їх носять і жінки, і чоловіки. Якщо ви задумали пошити ідеальну блузку - по фігурі і з вподобаної тканини - корисно буде дізнатися правила пошиття круглого комірця.
Вам знадобиться
  • Тканина, ножиці, калька/папір для викрійок, крейда, олівець, англійські булавки, швейна машинка
Інструкція
1
Зріз такого коміра повинен точно відповідати формі горловини. Для цього прикладіть викрійки деталей блузки (або саму блузку) до паперу для викрійок і скрупульозно прокреслите лінії горловини олівцем.
2
На основі цієї лінії побудуйте креслення комірця. Його розміри залежать від розміру сорочки. Так, наприклад, ширина круглого коміра для блузки 42 розміру становитиме 5,5 см. Не забудьте про те, що необхідно залишати припуск на шви 0,5 см.
3
Зробіть викрійку для подкройной деталі. З її допомогою ми будемо приєднувати комір до виробу. Її заснування відповідає формі підстави коміра, а висота дорівнює 1,5-2 см.
4
Перш ніж приступити до роботи, виперіть тканина, з якої ви будете викроювати комір. Щоб потім, вже в готовому вигляді, вони не село і не змінило форму.
5
Викроюйте комір уздовж нитки основи. Приколіть паперове лекало до тканини англійськими булавками, потім обведіть дрібному. Зробіть другу деталь для нижньої частини коміра. Ще одну частину аналогічної форми зробіть з флізеліну - його використовують для підкладки. Виріжте також подкройной деталь.
6
Прикладіть дві деталі коміра один до одного лицьовою стороною всередину. Зверху покладіть флізеліновую підкладку. Змітайте комір стібком «вперед голку», залишивши в центрі нижньої основи коміра отвір в 1,5-2 см, щоб потім комір можна було вивернути.
7
Прострочіть деталь на швейній машинці і виверніть на лицьову сторону. Зашийте залишився отвір обметочний стібком. Пропрасуйте і отпарьте комір.
8
Підверніть і прострочіть нижню і бічні сторони (тобто ті, які не з'єднуються з горловиною і коміром) подкройной деталі.
9
Прикладіть комір до блузки, зверху на нього, лицьовою стороною вниз, покладіть подкройной деталь. Приметайте всі частини, а потім прострочіть їх.
10
Потім підніміть подкройной деталь і заправте її всередину, в горловину. Пристрочите її до виворітного стороні блузки.