Як дезінфікувати взуття.

Прибираючи на зберігання туфлі, чоботи або черевики, потрібно не тільки ретельно вимити і просушити їх, а й продезінфікувати. Також це необхідно регулярно робити під час шкарпетки взуття, щоб уникнути появи неприємного запаху і запобігти розвитку шкідливих мікроорганізмів усередині. Є кілька досить ефективних методів знезараження.
Вам знадобиться
 • - спеціальні спреї
 • - прилади для сушіння та дезінфекції
 • - протигрибкові засоби
 • - розчин марганцівки
 • - розчин формаліну
 • - нашатирний спирт
 • - перекис водню
 • - оцет.
Інструкція
1
В взуттєвих магазинах сьогодні продаються різні дезінфікуючі аерозолі, наприклад, «Тюльпан», «Чобіток» і т.п. Ними корисно іноді обробляти внутрішню поверхню чобіт, черевик і туфельок, щоб дезодорувати її, усунути неприємний запах поту і запобігти виникненню грибка.
2
Якщо не хочете купувати спеціальні засоби, можете скористатися так званими «народними» способами. Наприклад, намочіть чисту бавовняну тканину перекисом водню і протріть нею взуття зсередини. Неприємний запах зникне. Альтернативою перекису водню можуть виступати концентрований розчин марганцівки, оцту або нашатирний спирт.
3
Якщо хочете напевно знищити всі шкідливі мікроорганізми, скористайтеся формаліном або формідроном, вони продаються в аптеках. Протріть взуття зсередини, потім покладіть її в пакет з поліетилену, міцно зав'яжіть, щоб неприємний запах розчину не поширювався по повітрю, і приберіть подалі. Через добу дістаньте взуття і гарненько провітріть її.
4
Скористайтеся наявними у продажу є пристроями, призначеними для сушіння та дезінфекції взуття. Вони впливають на неї потоком іонізованого повітря і ультрафіолетовим випромінюванням. Завдяки цьому знищуються бактерії, зникає неприємний запах. Прилади такого типу зазвичай дуже компактні і підходять навіть для обробки взуття маленьких розмірів.
5
У випадку, якщо необхідність дезінфекції взуття виникла у зв'язку з тим, що її володар вже страждає грибком, краще всього використовувати спеціальні препарати. Їх досить багато - у вигляді рідин і спреїв. Наприклад, «МІКОСТОП», «Дезавід» та ін. Як правило, такі препарати не мають запаху і нешкідливі для будь-яких матеріалів. Рясно розпорошите або пролийте їх усередині чобіт, черевиків або туфель і дайте підсохнути. Робити це треба після кожної шкарпетки взуття.
Лікування грибкової інфекції - комплексний захід, в якому важливий кожен етап. У процесі і після закінчення лікування необхідно продезінфікувати всі поверхні, на яких могли залишитися спори грибка, але особливо - речі, з якими грибок стикався безпосередньо протягом довгого часу. Наприклад, взуття хворого.
Вам знадобиться
 • - 25% розчин формаліну;
 • - 40% розчин оцтової кислоти;
 • - вата або шматочок х/б тканини;
 • - целофановий пакет;
 • - нашатирний спирт.
Інструкція
1
Перед обробкою ретельно висушіть взуття . Вийміть з черевиків устілки, зніміть всі шнурки, розстібніть всі застібки.
2
Змочіть тампон в оцтової кислоти або розчині формаліну. Ретельно обробіть просоченим тампоном устілки і саму взуття , приділяючи особливу увагу стиках і швах.
3
В шкарпетки взуття вкладіть два шматочки вати, просочених формаліном або оцтом, упакуйте взуття і устілки в пластиковий пакет. Пакет герметично зав'яжіть і залишіть на 24 години.
4
Через добу Розв'яжіть пакет, дістаньте взуття . Провітріть її для того, щоб видалити запах формаліну або оцту. Можна також з цією метою обробити взуття нашатирним спиртом.