Як в будинку встановити витяжку.

Витяжка належить до особливого різновиду воздухоочистителей. Встановлена в кухні, вона забезпечує чистоту повітря в усьому домі. Ефективна продуктивна робота даного пристрою залежить не тільки від правильного вибору, а й від дотримання певних правил при його монтажі.
Вам знадобиться
  • - перфоратор
  • - будівельний рівень
  • - дюбелі
  • - електрична розетка
  • - кабель-канал
  • - рулетка
Інструкція
1
Оберіть тип витяжки, найбільш відповідний до вашої кухні. У приміщенні з низькими стелями краще встановити вбудовану або плоску витяжку, яку можна приховати в нижній частині навісної шафи. Пристрій купольного типу відмінно впишеться в інтер'єр великої кухні, у такої витяжки досить висока продуктивність.
2
Витяжки можуть працювати в режимі рециркуляції або відводу повітря. Для роботи витяжки, що функціонує в режимі відводу, вихідний отвір необхідно підключити до вентиляційної шахти. Пристрій з рециркуляцією в такому приєднанні не потребує, але вимагає установки вугільного фільтра. Монтаж такої витяжки спрощується, але разом з тим знижується її продуктивність.
3
Для підключення витяжного пристрою на кухні необхідно встановити окрему електричну розетку, яку в цілях безпеки бажано заземлити. Це дозволить захистити блок управління і мотор від перегорання при перепадах напруги. У сучасних витяжок шнури трипровідні (нуль, фаза, заземлення), прослідкуйте, щоб підключення проводів було вироблено в точній відповідності з електричною схемою.
4
Звичайно, доцільно подбати про додаткову розетці ще на етапі ремонту. Для цього в потрібному місці в стіні проробляються штроби (канавки) для укладання в них проводів. Якщо ж кухня вже оброблена, укладіть дроти в пластиковий короб. Такий кабель-канал кріпиться до стіни і розташовується, в основному, зверху над навісними шафами. Декоративні кабель-канали, що входять в комплект поставки кухні і поєднуються з нею по дизайну, розташовуються по низу шаф.
5
За допомогою будівельного рівня і шаблона розмітьте місце для майбутнього розташування витяжки. Позначте ділянки кріплення дюбелів. Вважається оптимальним робити монтаж витяжки вже після установки кухонного гарнітура. Якщо в кухні електрична плита, відстань до неї від витяжки не повинно бути менше 0,7 м, якщо газова - не менше 0,8 м.
6
Просвердлите в стіні отвори для дюбелів. Болтами прикріпіть до стіни опори і встановіть на них витяжку без кожуха. Важливо, щоб вона розташовувалася строго горизонтально. Вирівняйте положення пристрою за допомогою регулювальних болтів.
7
Візьміть набір вентиляційних коробів або гофру і за допомогою їх підключіть витяжку до шахти. Повітропровід не повинен бути надто зігнутим щоб уникнути зниження продуктивності. Чи не звужуйте його і уникайте утворення гострих загинів.
8
Вигини гнучкого гофрованого каналу підсилюють шум, коли працює витяжка, тому краще використовувати гладкий ПВХ повітропровід. Всі стики виконуйте герметично. Зверніть увагу на перетин воздуховода: воно повинно відповідати отвору виведення витяжки.
9
Коли монтаж конструкції буде завершений, підключіть витяжку до мережі і зробіть пробний запуск. Потім встановіть кожух, відрегулювати його по висоті.