Як обкатати двигун після капремонту. обкатка двигуна 2108 після капремонту.

При капітальному ремонті двигуна проводиться заміна деяких деталей. Їхня поверхня завжди має мікроскопічні нерівності, які згладжуються при роботі двигуна. Щоб приробітку всіх замінених частин двигуна автомобіля пройшла успішно, машині потрібно обкатка.
Вам знадобиться
  • Автомобіль, якісне моторне масло.
Інструкція
1
Щоб повністю використовувати ресурс двигуна автомобіля, сумлінно виконаєте всі рекомендації по обкатці мотора, що пройшов капітальний ремонт.
2
Запам'ятайте основне: обкатка повинна бути рівномірною. Під час перших двох-трьох тисяч кілометрів пробігу двигуну протипоказані різкі прискорення і гальмування. Отже, обкатувати автомобіль краще не в умовах міських пробок, а на вільному довгому шосе.
3
Коли тертьові деталі прірабативаются, вони зайве нагріваються. Тому обкатувати двигун після ремонту при менших навантаженнях. Протягом перших 500 км не допускайте підвищення оборотів двигуна вище 2500 в хвилину.
4
На наступних 2000 км обмежте обороти трьома тисячами в хвилину.
5
Набирайте обороти двигуна повільно. Не натискайте на педаль акселератора глибше, ніж на третину її вільного ходу.
6
Чи не заїжджайте на підйом на високій передачі при низьких, менше півтори тисячі, оборотах.
7
Не навантажуйте автомобіль. Перевозите не більше ніж 2-3 пасажира.
8
Чи не буксируйте інший автомобіль, що не возите причіп.
9
Запускайте двигун тільки за допомогою стартера. Не заводьте мотор при буксируванні або з накату.
10
Чи не перегрівайте двигун. Якщо за показаннями датчика температура перевищує 105оС, заглушите мотор. Дайте йому охолонути, перш ніж продовжити рух.
11
Щодня контролюйте рівень масла в двигуні і рівень охолоджувальної рідини в бачку розширювача. Якщо робите дальню поїздку, перевіряйте рівень цих рідин через кожні 250 км. При обкатці можливий підвищений витрата масла - приблизно 300 г на 1000 км. Оцінити його можна по щупу: різниця між максимальним і мінімальним рівнем на ньому становить 1 літр. Доливайте те ж саме моторне масло, яке залито в двигун.
12
Через 2500 км пробігу замініть моторне масло і масляний фільтр.
13
Поступово і плавно збільшуйте навантаження на двигун. Не водіть автомобіль «агресивно», не беріть участи в гонках до пробігу в 5000 км.
Зверніть увагу
Якщо при обкатці мотор працює ненормально, наприклад, маються: втрата потужності, перебої, підвищення температури вище робочої, сторонні звуки, або загоряються контрольні лампи, негайно зупиніться і зверніться до фахівців.
Корисна порада
Якщо двигун правильно обкатаний, він працюватиме довго і без проблем, що дозволить проїхати автомобілю багато тисяч кілометрів.