Як визначити м'язову масу.

Тіло людини складається з двох видів мас - жировий і безжирової. До першої відносять всі жирові тканини, до другої - кістки, органи і м'язи. При схудненні дуже важливо розумно зменшувати жир і додавати м'язи. Однак для того, щоб боротьба із зайвою вагою принесла позитивні результати, потрібно обчислити м'язову масу. Потрібно це, щоб правильно коректувати її в ту чи іншу сторону.
Вам знадобиться
  • - калипер або штангенциркуль;
  • - кравецькі сантиметр.
Інструкція
1
Візьміть вимірювальні прилади. Починайте знімати мірки за допомогою сантиметрової стрічки. Точки, в яких потрібно провести вимірювання, чітко визначені. Це окружність плеча, передпліччя, стегно і гомілку.
2
Вимірювання потрібно проводити тільки при дотриманні ряду умов. Так, наприклад, обхват плеча потрібно аналізувати в спокійному стані в тому місці, де найбільше розвинені м'язи. Передпліччя вимірюється при вільно і розслаблено звисає руці в місці найбільшого розвитку м'язів. Гомілку міряйте в районі литкового м'яза в тому місці, де найбільше м'язів. Для розрахунків по обхвату стегна. Встаньте рівно так, щоб вага тіла рівномірно розподілявся на обидві ноги, стопи на ширині плечей. Обхопіть себе сантиметровою стрічкою під сідничної складкою. Ці ж правила актуальні і для вимірювання підшкірно-жирових складок.
3
Крім цього виміряйте товщину підшкірних жирових складок втих же місцях. Робити це потрібно або каліпером, або штангенциркулем. Далі вам знадобиться спеціальна формула для визначення м'язової маси, названа формулою Матейки. Виглядає вона наступним чином: М = Lr? K. Тут М означає масу м'язів, L - це зростання людини обов'язково в сантиметрах. До в цій формулі - це константа, рівна 6,5.
4
Під r ховається середнє значення окружності плеча, передпліччя, стегна і гомілки. Для того щоб його отримати, вам потрібно скласти результати вимірювань кіл плеча, передпліччя, стегна і гомілки. Після чого вийшло число розділіть на 25,12. Далі подібну ж операцію проведіть щодо результатів вимірювання підшкірно-жирових складок. Складіть все значення разом, потім вийшло число розділіть на 100. Після чого з першого розрахунку відніміть другий. Отримані значення вставте в формулу Матейки замість букви r.
5
Якщо вам потрібно визначити ще й процентна кількість м'язів, то скористайтеся такою формулою: (M/P) х 100. Р в даному випадку позначає вагу людини в кілограмах.
Корисна порада
Професіонали вже все розрахували і вивели середні значення м'язової маси для різного типу людей. Так, наприклад, для жінок середня кількість м'язів одно 36% від загальної маси тіла. У чоловіків цей показник дорівнює 40-45%. Спортсмени можуть похвалитися 45-50% м'язової маси. Професійні бодібілдери на 70% складаються з м'язів.