Як оцінити знання.

Оцінка знань є важливим компонентом системи навчання і повинна здійснюватися протягом усього навчального року. Адже саме завдяки результатам можна коригувати навчальну програму і усвідомлювати, наскільки ефективні методи навчання застосовуються на даному етапі.
Інструкція
1
З традиційними методами оцінки знання зустрічалися всі, хто коли-небудь навчався в школі. Найбільш популярними з них є усне опитування, письмова перевірка, контрольна робота, перевірка домашніх робіт учнів.
2
Суть усного опитування полягає в тому, що вчитель задає школярам питання з пройденого матеріалу і спонукає дітей на відповіді, на підставі яких учневі виставляється відмітка. Вибираючи цей метод оцінки знань, розділіть заданий дітям матеріал на рівні смислові частини. Таким способом ви зумієте опитати трьох-чотирьох дітей з класу.
3
Оскільки усне опитування дозволяє опитати невелику кількість учнів, багато викладачів вважають за краще проводити письмове опитування. Розділіть дітей на два варіанти і дайте кожному з них завдання з пройденого матеріалу. Зазвичай письмове опитування розрахований на десять-двадцять хвилин, після чого в учнів слід зібрати роботи і перейти до вивчення нового матеріалу.
4
Контрольна робота - це дуже ефективний метод оцінки знань, навичок і творчих здібностей учнів. Зазвичай вона проводиться письмово, і учні відповідають на запитання, складені по всьому пройденому розділу, а не тільки за останньою вивченої теми. Попередьте своїх учнів про те, що ви маєте намір дати їм контрольну роботу, щоб вони змогли все повторити.
5
Для того щоб вивчити якість засвоєння матеріалу і вміння школяра працювати самостійно, періодично влаштовуйте перевірки домашніх робіт учнів.
6
Із сучасних способів оцінки знань вельми популярним стало тестування. Зазвичай воно також проводиться в письмовій формі. Задайте учням питання з пройденої теми з кількома готовими варіантами відповідей. Школярам буде необхідно лише записати в зошит букву, відповідь під якою вони вважають правильним. Ви можете задавати питання, відповіддю на які є лише один пункт із запропонованих або декілька пунктів.