Як знайти площу перерізу призми. допоможіть обчислити площу перерізу призми.

Призма - це багатогранник, підставою якого служать рівні багатокутники, бічними гранями - паралелограма. Для того щоб знайти площу перерізу призми, необхідно знати, яке перетин розглядається в завданні. Розрізняють перпендикулярне і діагональне розтин.
Інструкція
1
Спосіб розрахунку площі перетину також залежить від даних, які вже є в задачі. Крім цього, рішення визначається тим, що лежить в основі призми. Якщо необхідно знайти діагональне перетин призми, знайдіть довжину діагоналі, яка дорівнює кореню з суми (підстави сторін у квадраті). Наприклад, якщо підстави сторін прямокутника рівні 3 см і 4 см, відповідно, довжина діагоналі дорівнює кореню з (4х4 + 3х3) = 5 см. Площа діагонального перерізу знайдіть за формулою: діагональ підстави помножити на висоту.
2
Якщо в основі призми знаходиться трикутник, для обчислення площі перетину призми використовуйте формулу: 1/2 частина підстави трикутника помножити на висоту.
3
У випадку, якщо в основі знаходиться коло, площа перетину призми знайдіть множенням числа «пі» на радіус заданої фігури в квадраті.
4
Розрізняють такі види призм - правильні і прямі. Якщо необхідно знайти перетин правильної призми, вам потрібно знати довжину тільки однієї зі сторін багатокутника, адже в основі лежить квадрат, у якого всі сторони рівні. Знайдіть діагональ квадрата, яка дорівнює добутку його сторони на корінь з двох. Після цього перемноживши діагональ і висоту, ви отримаєте площа перерізу правильної призми.
5
Призма має свої властивості. Так, площа бічної поверхні довільної призми обчислюється за формулою, де - периметр перпендикулярного перетину, - довжина бічного ребра. При цьому перпендикулярне перетин перпендикулярно до всіх бічним ребрам призми, а його кути - це лінійні кути двогранних кутів при відповідних бічних ребрах. Перпендикулярне перетин перпендикулярно і до всіх бічних гранях.