Як визначити фазу економічного циклу.

Економіка світу, країни, та й взагалі будь-якого учасника економічної діяльності характеризується чотирма циклами - криза, депресія, пожвавлення і підйом. Як самостійно визначити, яка з них має місце в даний час? Для багатьох це досить актуальне питання. Особливо для тих, хто звик не вірити сліпо заявами фахівців, а виробляти власну думку з цього питання.
Інструкція
1
Почніть самостійні спостереження на показниками економіки. Їх регулярно публікують засоби масової інформації. Особливо багато даних можна зібрати в спеціалізованих джерелах, орієнтованих на бізнесменів і висвітлюють питання економіки і фінансів. Це можуть бути періодичні видання та довідкова література, спеціалізовані сайти в інтернеті, передачі на телебаченні та радіо. Чим більша кількість даних ви включите в фундамент вашого аналізу, тим точніше буде кінцевий результат.
2
Криза (спад, рецесію) визначте, якщо зараз економіка переживає різке скорочення обсягів виробництва, падіння темпів економічного зростання. Також у цей період збільшуються запаси продукції, яку виробники не можуть реалізувати, спостерігаються постійні банкрутства великої кількості банків, підприємств і торговельних фірм. Ще цей цикл характеризується масовими скороченнями, зростанням безробіття, зниженням рівня зарплат. Курси цінних паперів на біржах падають, іноді досить різко.
3
Шукайте ознаки настання депресії відразу ж після фази кризи. Ними можуть бути: зниження темпів спаду виробництва, зменшення запасів готової продукції, збільшення маси вільного грошового капіталу, мінімальні розміри ставок за банківськими відсотками. Також в цій фазі виробництво досягає свого мінімуму, а безробіття - свого максимуму. Саме в період депресії створюються умови для виникнення нової фази економічного циклу - пожвавлення.
4
Продовжуйте стежити за економічними показниками. Пожвавлення можна впевнено визначити як тільки запаси продукції більш-менш стабілізуються, виробництво почне розширюватися і рости, кількість укладених контрактів впевнено поповзе вгору. При цьому рівень цін почне потроху підвищуватися, а безробіття - піти на спад. Процентні ставки банків як за вкладами, так і за кредитами збільшаться.
5
Не пропустіть фазу економічного підйому. Вона настане, коли рівень промислового виробництва перевищить докризовий рівень. Також будуть пропорційно рости такі економічні показники як попит на товари і послуги, прибутковість виробництва, банківські процентні ставки. Безробіття при цьому буде стабільно знижуватися.
6
Не забудьте, що ніякої підйом не буде тривати нескінченно. Рано чи пізно економіка досягне своєї найвищої точки, далі якої зростання і розширення виробництва стане неможливим. І так як довго втриматися на межі можливостей виробництво не зможе, неминуче почнеться нова криза. Всі цикли повторяться.