Як оздоровити грунт.

Щороку ви збіднює землю своєї дачної ділянки, висаджуючи численні овочі, ягоди, фрукти. За допомогою правильного поєднання різних мінеральних та органічних добрив ви зможете збагатити й оздоровити грунт, щоб і в майбутньому збирати з неї багатий урожай.
Вам знадобиться
  • - мульча;
  • - компост;
  • - дощові черв'яки.
Інструкція
1
Тонким шаром розкладіть гній в тих місцях, де він не спалить коріння рослин (такого добрива не бояться смородина, малина і т.д.). З часом під впливом ферментативного розкладання, гній перетвориться на хороше гумінових добрив.
2
Мульчируйте грунт товстим шаром будь-якого доступного вам природного матеріалу (тирса, листя, трава, лузга, полова, лушпиння та багато іншого). У цьому випадку тирса переважніше всього іншого. Щоб цей матеріал не «закіслі» ґрунт, викладіть його поверх землі і не закопуйте. Найвдаліший варіант - «постелити» тирсу поверх тонкого шару гною. У цьому випадку мульча не дасть гною засохнути, а з часом ця суміш перетвориться на їжу для хробаків і мікробів, які приносять грунті величезну користь.
3
Щоб позбутися від бур'янів, не обов'язково застосовувати отрутохімікати. Посадіть побільше конюшини і злакових рослин, кілька разів на сезон косите свою ділянку. З часом вся бур'ян зникне, тому що вона не переносить частого скошування. Скошена трава також стане відмінним добривом для грунту.
4
Заздалегідь намітьте місце розташування грядок, щоб не топтати землю в цьому місці. Це позбавить вас від розпушування, яке погано позначається на якості ґрунту. Проходи між грядками і відстань між рядами посипте товстим шаром натурального матеріалу (пісок, тирса, галька та багато іншого), це запобіжить ріст бур'янів.
5
Щоб оздоровити суглинних грунт, додайте в неї побільше піску і біокомп, перемішайте це добриво. Для приготування біокомп відведіть в тіні окреме місце, додайте туди огранки, зволожите її, запустіть туди багато дощових і гнойових черв'яків. Закрийте компост, щоб він не висох. Періодично збоку купи додавайте ще трохи огранювання. Черви самі зроблять всю роботу і піддобрять купу гумусом.
6
Коли рослини підростуть, насипте між їх рядами тирсу. Це запобіжить пересихання грунту, що позбавить вас від частого поливу. Вам залишиться тільки іноді додавати мульчу. З часом грунт поверне собі колишню родючість, а дощові черв'яки розмножаться. Але цей процес можна і прискорити, якщо принести з лісу кілька десятків цих істот, вони більш здорові і швидко розселяються.