Як визначити полярність колонок. полярність на автомобільних колонках.

Здавалося б, навіщо позначати полярність на динаміці стереосистеми? На нього ж подається змінна напруга. Однак якщо акустичних головок в системі декілька, включати їх потрібно синфазно. На висновках тієї чи іншої головки позначають те значення полярності, при якому дифузор переміщається в напрямку вперед.
Вам знадобиться
  • - кишеньковий ліхтарик з лампою розжарювання;
  • - щупи з ізольованими ручками;
  • - незмивний маркер;
  • - вольтметр.
Інструкція
1
Щоб визначити полярність динаміка, зробіть пристрій-пробник. Візьміть звичайний кишеньковий ліхтарик з лампою розжарювання. Від'єднайте від нього вимикач, замість якого потрібно буде підключити два щупа. Щупи повинні бути з ізольованими ручками, тому що, коли напруга відключається, на висновках головки з'являється напруга самоіндукції.
2
За допомогою контрольного вольтметра здійсните перевірку полярності на щупах, після чого нанесіть на щупи відповідні позначення. Коли щупи замикаються, лампочка повинна горіти.
3
Вимкніть підсилювач і взагалі всю акустичну систему, вийміть шнур з розетки. Потім відключіть від інших ланцюгів системи висновки динамічної головки. Далі підключіть обидва щупа до висновків головки, уникаючи торкання висновків і металевих частин самих щупів. І на дифузор дивіться уважно. Якщо він при підключенні переміщається назовні, і всередину - при відключенні, значить, полярність правильна. Якщо картина спостерігається протилежна, потрібно поміняти полярність підключення щупів, а потім повторити перевірку.
4
На каркасі головки позначте полярність, бажано незмивною маркером, яка відповідає полярності підключення щупів.
5
Виконайте ті ж самі операції і для інших динаміків акустичної системи. І не важливо, через кросовер вони підключені або безпосередньо, потрібно їх підключити синфазно так, щоб плюсові висновки головок відповідали контакту червоного кольору на задній стінці власне колонки.
6
Перевірте і переробіть, якщо потрібно, другу акустичну систему. Перевірте, закривши корпусу двох колонок, чи правильно здійснено їх підключення до підсилювача. На здійснює таке з'єднання кабелі можна помітити червоні мітки. У кожному разі, провідник з міткою повинен підключатися до клеми червоного кольору, а той, що без мітки - до клеми чорного кольору.
7
Увімкніть стереосистему і порівняйте звучання, яка вона видає тепер, з тим звучанням, що вона видавала до вашого втручання.