Як в Acrobat видалити сторінку.

Лінійка додатків Acrobat компанії Adobe Systems призначена для роботи з документами у форматі PDF - Portable Document Format. Серед цих додатків є як безкоштовно поширювані програми для перегляду документів (Acrobat Reader), так і повноцінні редактори. Для того щоб мати можливість видалити сторінку з pdf-файлу, вам необхідно використовувати одну з версій Acrobat-редактора - Standart, Pro або Suite.
Вам знадобиться
  • Редактор Adobe Acrobat.
Інструкція
1
Запустіть редактор Acrobat і завантажте в нього потрібний pdf-документ. У лівого краю аркуша є вкладка «Сторінки», на якій у вигляді мініатюр з номерами відображаються іконки сторінок документа. Виділіть серед них все потрібне - одночасно можна видалити як одну, так і декілька сторінок. У цій же колонці над списком сторінок поміщена іконка з зображенням корзини або навіть сміттєвого бака - клацніть по ній. Програма зажадає підтвердження операції, так як вона необоротна - натисніть в діалоговому вікні кнопку OK.
2
Операцію видалення можна здійснити і через основне меню Acrobat. Розкрийте в ньому розділ «Документ» і виберіть рядок «Видалити сторінки». Цій команді відповідає комбінація «гарячих клавіш» Ctrl + Shift + D - можна використовувати і її. Над слайдами сторінок поміщена піктограма з зображенням шестерні, що містить випадаючий набір команд - у ньому теж можна вибрати рядок «Видалити сторінки». Як би ви не активізували цю команду, редактор покаже діалогове вікно з двома полями, в яких вам потрібно вказати діапазон видаляються сторінок. Зробивши це, натисніть кнопку OK.
3
Після видалення сторінок з документа Adobe рекомендує примусово зменшити розмір файлу - така команда поміщена в один з розділів меню редактора pdf. Залежно від використовуваної версії шукайте її або в розділі меню з назвою «Файл», або в розділі «Документ». В обох випадках рядок меню сформульована однаково - «Зменшити розмір файлу». Вибір цієї команди викликає на екран додаткове діалогове вікно, в якому вам потрібно вибрати один з варіантів сумісності зберігається документа. Роблячи це, майте на увазі, що від вибору залежить розмір pdf-файлу - якщо в дев'ятій версії Acrobat ви вкажіть сумісність тільки з такими ж версіями програм-переглядачів і редакторів, розмір файлу буде значно менше, ніж при виборі сумісності аж до четвертих версій цих додатків.