Як чистити маркер.

Маркери, що дозволяють створювати красиві і чіткі малюнки на папері, залишають не менш яскраві сліди і на інших поверхнях. Якщо ви випадково упустили відкритий фломастер, і на підлозі, килимі або м'яких меблів залишилася пляма, негайно вживайте заходів по його виведенню.
Вам знадобиться
  • - денатурований спирт;
  • - нашатирний спирт;
  • - плямовивідники для тканини;
  • - меламиновая губка;
  • - ватяні тампони;
  • - рослинне масло;
  • - зубна паста;
  • - ластик.
Інструкція
1
Сліди маркера на водній основі видаляються звичайною вологою губкою. А от з фломастерами на спиртовій основі складніше - сліди від них потрібно прибрати якомога швидше, поки вони не в'їлися в поверхню.
2
Якщо ви виявили, що дитина забруднив маркером одяг, нанесіть на штрихи засіб для видалення плям в гелі, порошку або емульсії. Зачекайте 10-15 хвилин і потріть пляму жорсткою щіткою. Прополощіть річ. Якщо фарба не відійшла, повторіть процедуру. Після цього виперіть одяг.
3
Посадивши пляма на м'яку оббивку стільця або крісла, змочіть ватяний диск спиртом, відіжміть його і акуратно стирайте сліди від маркера. Забарвилася тампон міняйте на новий, щоб не розмазувати фарбу по тканині. Дійте акуратно, намагаючись не залишити на оббивці слідів від спирту.
4
Штрихи на лінолеумі видаляються за допомогою денатурованого спирту, нашатирю або потужного засобу для чищення. Нанесіть пасту або гель на жорстку губку і інтенсивно обробіть постраждалу ділянку підлоги. Після цього протріть його вологою ганчіркою.
5
Від дверей зі штучних матеріалів і стінових панелей сліди маркера можна відтерти меламіновою губкою. Тим же способом чистять поверхні, покриті водоемульсійною або акриловою фарбою. Зі стін, пофарбованих олійною фарбою, плями від фломастерів можна прибрати ватним тампоном, змоченим в рослинному маслі. Стерши штрихи, ретельно протріть стіну сухою ганчіркою.
6
Дерево і пластик можна спробувати очистити зубною пастою або порошком. Нанесіть на штрихи товстий шар пасти і дайте їй засохнути. Зітріть засіб. Якщо маркер не видалити повністю, повторіть прийом. Невеликі точки зі світлого лакованого дерева спробуйте видалити звичайною гумкою.
Корисна порада
Починайте боротьбу з плямами з найменш агресивних засобів. Чи не застосовуйте розчинники і бензин - ви можете пошкодити і без того постраждалу поверхню.