Як визначити температуру тіла без градусника. Як зрозуміти що в тебе температура без градусника.

Іноді виникає ситуація, коли треба терміново дізнатися температуру тіла, а градусника під рукою, як на зло, немає. Існує маса інших способів, які допоможуть визначити температуру. І зробити це набагато простіше, якщо поряд з вами хтось є.
Вам знадобиться
  • - свинячий жир.
Інструкція
1
Перший спосіб відомий практично кожній людині. Потрібно доторкнутися до чола захворілого губами або століттям. Якщо є жар, друга людина це дуже швидко помітить. Доторкнутися можна і рукою, але так як на ній шкіра грубіша, то і зрозуміти різницю буде набагато складніше.
2
Якщо ви знаходитесь в самоті, складіть долоню човником, піднесіть її до рота і видихніть в неї повітря. При підвищеній температурі ви відчуєте крилами носа жар.
3
Перевірте свій пульс. При підвищенні температури тіла на один градус пульс збільшується в середньому на 10 ударів на хвилину. Тобто якщо ваш пульс на 30 ударів більше, ніж зазвичай, то ваша температура близько сорока градусів. Але цей метод підходить тільки тим, хто знає свій «робочий» пульс. І, звичайно ж, перед вимірюванням не варто виконувати фізичні дії, вживати чай, каву або палити.
4
Коли температура підвищена або знижена, саме тіло реагує на ці зміни. При зниженій температурі ви будете відчувати сонливість і слабкість. У вас будуть прохолодне тіло, особливо лоб і груди ?. Ви будете почувати апатію, а в кінцівках може відчуватися поколювання.
5
Звичайно, симптоматика буде інша, якщо у вас температура тіла підвищена. Подивіться вправо, вліво, вгору і вниз. Якщо вам важко це зробити, очі болять, а повіки закриваються, то це перший симптом підвищеної температури. Тепер закрийте очі. У вас може відчуватися невелике печіння під століттями.
6
При підвищенні температури людина відчуває ломоту в суглобах, сильну спрагу, озноб. Подивіться в дзеркало, якщо у вас почервоніли щоки, а очі гарячково блищать, у вас температура підвищена.
7
Виміряйте частоту вдихів. У дорослої людини їх кількість повинна бути 15-20 в хвилину, а у дитини 20-30. Якщо кількість вдихів більше, температура тіла вище нормальної.