Як знайти іскру. Як виставити зазор на свічках.

Варто відразу ж внести поправку в заголовок - тут мається на увазі процес саме отримання іскри. Так от, якщо вам цікаво, як виглядає блискавка, зовсім не обов'язково літати в літаку в дощову погоду. Спробуйте самі її отримати у себе вдома, тільки в зменшеному варіанті. По суті, це вийде іскра.
Вам знадобиться
  • - п'єзоелектричний запальничка без газу;
  • - негорючий діелектрик;
  • - тонкий провід;
  • - стара автомобільна свічка;
  • - прозорий кожух;
  • - дриль.
Інструкція
1
Знайдіть стару п'єзоелектричну запальничку без газу і клапана для заправки. Потім відігніть рассеиватель полум'я, щоб витягнути пьезоелемент і кнопку. Вони-то вам і потрібні.
2
Розгляньте пьезоелемент. Ви побачите, що один його висновок виглядає як провід, укладений в ізоляцію, а другий - як невеликий металевий циліндр, який не піддається пайку.
3
Зачистіть кінчик дроти, попередньо разогнув його, Подовжите його за допомогою іншого подібного проводка. Що стосується циліндра, то на нього потрібно намотати ще один провід - у кілька витків.
4
Візьміть платівку з негорючого діелектрика, яка послужить підставою для вашого пристрою. Просвердлите в підставі отвір. Діаметр його повинен бути таким, щоб циліндр укупі з проводом, намотаним на нього, тримався в отворі туго, ні в якому разі не теліпаючись.
5
Щоб зручніше було натискати на п'єзоелемент, надягніть на нього кнопку.
6
Знайдіть автомобільну свічку, вже відслужила свій термін. Тільки переконайтеся, що з етилованим бензином вона не використовувалася жодного разу. Будь-яким способом закріпіть її на підставі їх негорючого діелектрика.
7
Один з дротів, що йдуть від пьезоелемента, потрібно підключити до корпусу автомобільної свічки. Другий же провід підключається до центрального її входу.
8
В цілях власної безпеки переконайтеся в тому, що в атмосфері приміщення немає горючих парів, газів, суспензій. Потім натисніть на кнопку, не торкаючись до проведень, і дивіться на іскру. Вона буде проскакувати між електродів щоразу при натисканні на кнопку.
9
Прикрийте провідники і свічку прозорим ковпаком, який має таку форму, що ви зможете натискати на кнопку, а доторкнутися до струмоведучих частин в будь-якому випадку не вийде. Однак не забувайте, що кожух цей не можна назвати герметичним, а тому пристрій все одно не можна застосовувати в атмосфері горючих парів, газів або суспензій.