Як почати писати диплом. Як почати дипломну роботу.

Теоретично на написання диплома дається кілька місяців, але найчастіше його спішно роблять протягом останнього тижня перед захистом. Якщо ви звикли відкладати справи до останнього або боїтеся взятися за таку «непосильну» задачу, почніть з малого. Якщо ви займетеся підготовчою роботою, то поступово втягнетеся в сам процес написання.
Інструкція
1
Складіть план роботи над дипломом. Зробіть таблицю і впишіть в неї всі етапи, які необхідно пройти, щоб написати диплом. Це пошук інформації, систематизація та аналіз теоретичної бази, підготовка емпіричного матеріалу, робота з емпіричної базою, написання кожної з частин диплома. Напишіть приблизні терміни виконання кожного етапу.
2
Разом з керівником вашого дипломного проекту сформулюйте мету та завдання роботи. Запишіть їх - ця інформація стане значною частиною введення. Складіть список літератури, в якій розглядаються питання, що мають відношення до теми диплома. Частина найменувань вам підкаже викладач, також список джерел можна виписати з переліку літератури в підручниках по предмету і з подібних робіт на вашій кафедрі.
3
Знайдіть всі ці книги і наукові публікації. Читайте їх, відразу ж відзначаючи найважливіше в тексті. Підкреслюйте або конспектуйте ті моменти, які відображають спосіб дослідження автора, його тези і висновки.
4
Приступайте безпосередньо до написання диплома. Після прочитання літератури по темі у вас має сформуватися уявлення про те, наскільки тема вивчена, якими є проблеми в її дослідженні та перспективи розробки теми. Стисло сформулюйте свої знання з цих питань на початку введення. Потім напишіть про те, наскільки актуальна і нова ваша робота в такому контексті.
5
Наступні пункти введення - мета і завдання, які ви вже сформулювали. Також потрібно буде написати, якими джерелами інформації ви користувалися. Після того як ви напишете диплом, у введенні залишиться охарактеризувати його структуру роботи і написати, в чому полягає її практична користь.
6
Значну частину роботи ви вже виконали. Конспекти літератури використовуйте в першому розділі, присвяченій теорії. Систематизуйте інформацію і доповніть її своїми зауваженнями і висновками. У главі практичної спирайтеся на знання та висновки, отримані в ході вивчення наукової та навчально-методичної літератури по темі вашого диплома.