Як почати урок історії.

Для молодого вчителя історії створення цікавого уроку може стати непростим завданням. В цьому випадку необхідно засвоїти, що дуже важливо правильно організувати саме початок уроку, щоб діти з першої хвилини включилися в роботу.
Інструкція
1
Якщо для вас це перший урок у новому класі, почніть з самопрезентації. Назвіть, а краще додатково напишіть на дошці своє прізвище, ім'я та по батькові. На початку нової чверті або року позначте основні цілі та завдання поточного курсу. Розкажіть про систему оцінок, про те, скільки і коли буде контрольних, чи будуть організовані які-небудь спеціальні уроки - заняття в музеях, екскурсії, презентації силами учнів. Так ви зможете дати дітям уявлення про те, чим вони займатимуться на ваших уроках, а також зацікавити їх.
2
При проведенні уроку з уже знайомими учнями перевірте присутніх в класі. Для цього проведіть швидку перекличку. При необхідності її можна відкласти і на кінець уроку. Потім проведіть перевірку домашнього завдання. Попросіть здати вам письмові роботи, якщо їх потрібно було виконати на окремих аркушах або в спеціальних робочих зошитах. Якщо завдання виконано в загальному зошиті з нотатками по ходу занять, то краще збирати їх після уроку. Для прискорення процесу організуйте збір зошитів по рядах. Сидячі в кінці повинні передати свої роботи знаходяться попереду, а ті, хто займають перші парти, передадуть зошити вам.
3
Опитайте учнів, якщо їм була задана усна підготовка, наприклад, переказ параграфів з підручника. Чи не опитуйте занадто велика кількість учнів, інакше ви не встигнете за час уроку пояснити новий матеріал. Буде достатньо розділити главу, яка була задана, на двох-трьох чоловік і вибрати їх випадковим чином. Встановіть регламент для відповіді, після якого можна перервати учня, який добре знає матеріал.
4
На початку нестандартного уроку, наприклад, вікторини, конференції, почніть з пояснення правил проведення заняття. Також, якщо планується виступ кількох учнів, виділіть їм обумовлене заздалегідь час.
5
При організації занять в музеї почніть з пояснення цілей вашого походу: який історичний період буде представлений на виставці, що можна буде там побачити. Поясніть правила поведінки в музеї - таке нагадування може придатися навіть досить дорослим школярам.
Уроки історії зазвичай збудовані згідно проблемно-хронологічним принципом, тобто різні події представляються комплексно на певному відрізку часу. Кожен урок історії - це частина навчального процесу, закінчена в смисловому, часовому й організаційному процесі.
Вам знадобиться
  • дидактичні посібники, обладнання,
Інструкція
1
Будь урок має свою структуру. Зазвичай урок починається з перевірки знань попереднього уроку, потім плавний перехід на нову тему, вивчення нового матеріалу, його закріплення і одержання домашнього завдання. І залежно від теми і типу уроку відбувається збільшення або зменшення якогось етапу урок або можливо повна його відсутність.
2
При складанні плану уроку потрібно враховувати те, що ефективним урок буде тільки за умови взаємозв'язку змісту уроку і його методики. А також педагог ставить цілі уроку, визначає його тип, готує необхідні додаткові матеріали: дидактичні посібники, обладнання, відбирає яскраві події, цікаві факти і уривки з літератури. Аналіз уроку допомагає визначити його ефективність.
3
Також при підготовці до проведення уроку ставляться завдання, які відображають методику проведення конкретного уроку. Розрізняють різні типи уроків, такі як комбінований урок, що містить всі елементи процесу навчання з даної теми; урок вивчення нового матеріалу; повторительно-узагальнюючий урок і контрольний урок або по-іншому урок контролю та перевірки знань. Тому залежно від того, які завдання поставлені педагогом - історії, їм буде обраний тип уроку.
Зверніть увагу
Існують певні вимоги до сучасних уроків історії: 1. Побудова уроку відбувається з використанням новітніх досягнень педагогічної практики з урахуванням всіх закономірностей навчального процесу. 2. Реалізація різних дидактичних правил і принципів залежно від типу уроків та враховуючи диференціацію навчання. 3. Встановлення міжпредметних зв'язків. 4. Забезпечення необхідних умов для пізнавальної діяльності з урахуванням інтересів, потреб і схильностей учнів. 5. Мотивація і активізація особистісного розвитку. 6. Використання ефективних педагогічних засобів навчання. 7. Формування практичних умінь і навичок, які можуть знадобитися в житті.
Корисна порада
Залежно від вікової категорії учнів типи уроків можуть змінюватися. Крім того існують нестандартні уроки такі, як уроки в формі конкурсів, турнірів, вікторин, ігор, КВН, уроки-казки, дебати і так далі. Нестандартні уроки сприяють розвитку пізнавального інтересу, вносять різноманітність в життя школяра. Однак весь навчальний процес не може бути побудований тільки з нетрадиційних уроків. Такі уроки - це свято, а до свята потрібно довго готуватися і працювати.