Як не заразити дитину застудою. Як не заразити немовляти застудою.

Коли в родині з'являється дитина, батьки несуть відповідальність не тільки за стан свого здоров'я, а й за благополуччя малюка. На жаль, час від часу, особливо в період епідемій, застуда не обійшов стороною навіть дорослих. Тоді необхідно зробити все возможноное, щоб уберегти від хвороби маленької людини.
Вам знадобиться
  • - захисні маски;
  • - часник, цибуля, хрін;
  • - препарати для профілактики ГРВІ та грипу.
Інструкція
1
Постарайтеся повністю ізолювати дитину від захворілого члена сім'ї до одужання. Якщо це не представляється можливим, то зведіть спілкування малюка з хворим до мінімуму. Хворий повинен носити захисну маску і своєчасно міняти її.
2
Слідкуйте, щоб дитина користувався тільки своїм посудом. Ретельно мийте її перед прийомом їжі, при необхідності стерилізують. У малюка повинна бути своя ліжко, чиста постільна білизна, рушник. Частіше мийте руки та обличчя з милом, особливо після вулиці.
3
Продовжуйте годувати маля грудьми, якщо він все ще перебуває на грудному вигодовуванні, навіть якщо хворіє мама, яка годує. Адже з грудним молоком немовля отримує імуноглобуліни і антитіла, які захищають його від інфекцій і допомагають боротися з вірусами, формують його імунітет. У період застуду не відучуйте малюка від грудей.
4
Провітрюйте дитячу кімнату як мінімум 10 хвилин кожні 3 години. Проводьте вологе прибирання двічі на день, в особливих випадках зі слабким розчином хлору. В цей час малюк повинен знаходитися в іншому приміщенні, а краще, якщо ви будете гуляти з ним на свіжому повітрі. Слідкуйте, щоб температура в кімнаті була не вище 22оС, а рівень вологості не менше 40%.
5
Поставте недалеко від дитячого ліжечка тарілку з дрібно нарізаний часник, цибулею і хріном. Фітонциди, що виділяються цими овочами, пригнічують ріст збудників інфекції і навіть здатні знищувати їх. Перед сном накапати 5-6 крапель цитрусового або хвойного масла на аромалампу.
6
Обмежте відвідування сторонніх людей в період масового захворювання вірусними інфекціями. Без особливо важливого приводу не водите дитину в поліклініку, уникайте місць скупчення людей.
7
Порадьтеся з педіатром про прийом неспецифічних стимуляторів імунітету, препаратів для профілактики ГРВІ та грипу, а також комплексів вітамінів, відповідних віку дитини. Підберіть з лікарем зручну для малюка форму - це можуть бути краплі для носа, мазі, гомеопатичні засоби.
На жаль, ніхто з нас не застрахований від грипу. І якщо ви раптом захворіли, а в квартирі знаходиться дитина, необхідно зробити все, щоб уберегти його від цього захворювання. Дотримання деяких правил не може дати стовідсоткової гарантії того, що малюк не заразитися. Але якщо слідувати даним радам, можна значно знизити таку ймовірність.
Інструкція
1
По можливості ізолюйте дитину до свого повного одужання. Наприклад, попросіть на цей період одну з бабусь забрати малюка до себе. Якщо такої можливості немає, в одному приміщенні з дитиною перебуваєте тільки в спеціальній масці. І ні в якому разі не кладіть його спати з собою. Нехай він відпочиває в своєму ліжечку і бажано в окремій кімнаті.
2
Обов'язково стерилізуйте посуд малюка, особливо до 3-х місяців життя. Не давайте пити дитині зі своєї чашки.
3
Провітрюйте приміщення не менше 2-х разів на день протягом 10-15 хвилин.
4
По можливості попросіть когось (чоловіка, маму і т.д.) проводити в приміщенні, в якому ви перебуваєте, вологе прибирання із слабким розчином хлору, наприклад, із засобом «Білизна».
5
Для створення в кімнаті «несприятливої» для вірусів і інших шкідливих мікроорганізмів атмосфери, поставте чашку з подрібненою цибулею і часником. До їх складу входять такі речовини, як фітонциди, які здатні вбивати збудників інфекції і пригнічувати їх ріст.
6
Якщо у малюка все-таки з'явився нежить, закапайте йому в кожну ніздрю по 1 краплі розчину інтерферону або іншого засобу за рекомендацією лікаря. На час вашої хвороби давайте малюкові противірусні препарати. Чудовими засобами для профілактики грипу є мазі, наприклад «Вітаон» або оксалінова мазь.
7
Не забувайте, що перегрів для малюка так само небажаний і небезпечний, як переохолодження. Підтримуйте температуру повітря в приміщенні не більше 20-22 градусів.
8
Щоб мінімізувати ризик зараження дитини грипом, намагайтеся якомога швидше позбутися від цього захворювання. Пийте більше рідини, частіше промивайте ніс і полощіть горло содовим розчином (1 чайну ложку на склянку води), робіть інгаляції, обтирайтеся смерековим маслом, а також приймайте противірусні препарати: «Антигриппин-Максимум», «Інгавірін», «Цітовір-3», «Амантадін», «Арбідол», «Занамівир» і т.д. Перед застосуванням ліків обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
9
У період масової епідемії грипу забудьте про гостей. Самі нікуди не ходіть і до себе не запрошуйте. Родичі і друзі не образяться на вас і зрозуміють, якщо якого-небудь чхає гостя ви м'яко попросіть піти.