Як внести аванс за квартиру.

Виплата авансу за придбану квартиру - своєрідна гарантія того, що сторони не передумають, і угода відбудеться. Його сума зазвичай не перевищує 1000 $. Тим не менше, ризик втрати грошей існує, хоча цієї неприємності цілком можна уникнути.
Інструкція
1
З'ясуйте, хто саме продає квартиру - агентство або приватна особа, і що являє собою передбачувана угода - чистий продаж або замість придбавається інша житлоплоща. У випадку, якщо квартира продається приватною особою і купівля іншої житлоплощі не планується, розмір авансу може бути мінімальним, тобто не більше 500 $.
2
При внесенні авансу повинен бути складений попередній договір про покупку квартири. Вимагайте розписку, складену за повною формою. У цьому випадку, якщо один з учасників угоди передумає, гроші можна буде повернути через суд. Якщо квартира продається агентством, ризик менше, оскільки воно саме не зацікавлене в судовому розгляді.
3
Перед внесенням авансу вимагайте правовстановлюючі документи, щоб упевнитися, що квартира належить продавцю, і він має право її продавати. Якщо угода здійснюється агентством, вам має бути наданий договір, який доводить, що всі дії ведуться від імені власника.
4
Попросіть виписку з будинкової книги, щоб переконатися, що в квартирі ніхто не прописаний, і довідку з БТІ, про те, що в квартирі не було зроблено перепланування або що вона узаконена. З'ясуйте, чи немає заборгованості по комунальних платежах.
5
Якщо квартира продається через агентство, добийтеся внесення в договір пункту, яка говорить, що якщо виявляться факти, які можуть надалі вплинути на право користування Замовником зазначеної житлоплощею, в тому числі і знаходження власника на обліку в психоневрологічному чи наркологічному диспансері, договір розривається, а внесена сума повертається в повному обсязі у дводенний строк після розірвання договору. У випадку, якщо агентство відмовляється внести цю фразу в договір, від покупки квартири краще відмовитися.