Як потрібно починати прикорм дитини.

Універсальних рекомендацій до того, в якому віці і з чого саме починати прикорм немовлят, просто не існує. Виробники дитячого харчування вважають, що вже з трьох місяців можна знайомити малюка з новими смаками, але прихильники грудного вигодовування говорять про те, що до 6 місяців молоко матері в повній мірі забезпечує потреби малюка. У будь-якому випадку, перед тим як вводити прикорм, варто дізнатися його основоположні принципи.
Вам знадобиться
  • - овочі;
  • - фрукти;
  • - каші.
Інструкція
1
Найчастіше виникають питання про те, коли і з чого починати прикорм дитини. В якості перших продуктів використовують каші з круп, що не містять глютену, зелені овочі або фрукти. Каші рекомендуються тим діткам, які погано набирають вагу. З овочів починають батьки дітей, що страждають запорами. Фрукти вважаються безпрограшним варіантом, проблема полягає лише в тому, що після солодкого яблука чи груші переконати дитину спробувати практично позбавлений смаку кабачок або капусту брокколі досить важко.
2
Прикорм дітей починають з мінімальних доз, найкраще пропонувати новий продукт вранці, тоді до вечора можна встигнути поспостерігати реакцію організму на введення прикорму.
3
Якщо розлади стільця або шкірних висипань не виникло, на наступний ранок збільште обсяг прикорму з кінчика чайної ложки до її половинки. У тому випадку, коли дитина нормально реагує на новий продукт, то його обсяг доводиться до норми, що відповідає її віку, протягом декількох днів.
4
Вводите новий продукт лише після того, коли сумнівів у тому, що травна система впоралася з тим, що було надано їй раніше, не виникає. Поспішати не слід, оскільки іноді навіть при первісної адекватної реакції організму на новий продукт при його регулярному застосуванні з'являється алергія.
Зверніть увагу
Перші страви прикорму можна готувати самостійно або ж купувати пюре фабричного виробництва. На перших етапах знайомства малюка з новими продуктами набагато дешевше виходить готувати в домашніх умовах, так як необхідна доза мінімальна, а відкрита баночка не зберігати в холодильнику більше доби.
Корисна порада
У всіх питаннях, що стосуються годування дитини, в першу чергу консультуйтеся з педіатром. Тільки він володіє інформацією, що стосується особливостей травлення і розвитку малюка, і тому може дати найбільш доречні рекомендації.