Як надіти поводок на собаку. Як одягти собаці поводок.

Собака, що живе в місті, з щенячьего віку повинна звикнути носити нашийник і повідець. Чим раніше ви почнете привчати тварину до цих корисних аксесуарам, тим краще. Правильно вихований пес буде спокійно ходити на повідку, не завдаючи незручностей господареві і оточуючим.
Вам знадобиться
  • - нашийник;
  • - повідець;
  • - ласощі;
  • - м'яч або інша іграшка.
Інструкція
1
Для початку надіньте на цуценя нашийник. Більшість собак звикає до нових відчуттів досить швидко - вже через кілька днів ваш вихованець перестане його помічати. Якщо пес наполегливо намагається позбутися обновки, вивчіть нашийник. Він може натирати шию тварини або застібатися занадто щільно. Відрегулюйте ступінь натягу або поміняйте нашийник на більш зручну модель.
2
Коли пес звикне до нашийника, приходить черга повідка. Виберіть відповідну модель з міцним карабіном, надійно фіксуються на нашийнику. Довжина повідця повинна дозволити псові відійти на довгу дистанцію.
3
Дайте псу обнюхати поводок. Пристебніть його до нашийника і виведіть собаку на прогулянку. Для початку відпустіть її бігати вільно. Повідець не повинен обмежувати рух собаки. Для першої прогулянки досить півгодини.
4
Важливо, щоб повідець у свідомості собаки зв'язувався винятково з позитивними емоціями. Одягаючи і знімаючи його, давайте псу ласощі. В результаті кмітливий вихованець швидко зв'яже смачні речі, довгоочікувану прогулянку і поводок воєдино і не буде чинити опір зборів.
5
Якщо собака вперто не хоче ходити на повідку, скиглить і лягає на землю, не кричіть на неї і не намагайтеся покарати. Простягніть псу ласощі, спонукаючи його піднятися і зробити кілька кроків. Можна кинути вперед м'ячик і пробігти за ним разом з вихованцем. Поступово пес зрозуміє, що життя на повідку не так вже й погана.
6
Коли пес звикне гуляти на повідку, починайте привчати його до дисципліни. Тварина, що живе в місті, має розуміти команду «Поруч» і спокійно йти поруч з господарем на короткому повідку. Якщо ви дали команду, будьте послідовні. Утримуйте собаку, не даючи їй бігати. Однак будьте уважні і до її потреб - не тягніть і не смикайте пса, якщо він вирішив зупинитися у невідкладних справах. Зачекайте вихованця і продовжуйте рух.
Корисна порада
Час від часу давайте собаці побігати на волі. Невеликий пес може робити це на пустирі або собачої майданчику. Великого собаку вивозите за місто - більшість порід потребує хорошого моціоні.
Мати нашийник повинна кожна собака. Вони бувають різні - для певних розмірів, груп порід і видів дресирування. Не завжди і не у всіх собак процес звикання проходить гладко. Досить часто щеня негативно реагує на незрозумілі для нього дії господаря. Крутиться, намагається стягнути з себе нашийник, часом «ображається» - забивається в куток, не грає, не реагує на команди або просто лягає і скиглить. Однак якщо ви правильно себе поведете, то швидко впораєтеся з ситуацією.
Інструкція
1
Придбайте для цуценяти простий шкіряний ошийник, м'який і легкий, шириною 2-2,5 см. Вперше його надягають у віці 3-4 місяців. Слідкуйте, щоб він не був сильно затягнутий або, навпаки, занадто вільний. Подгоните його так, щоб задкуючи, собака не могла з нього вискочити. Пробийте додаткові отвори, якщо в цьому є необхідність. Між нашийником і шиєю собаки повинні вільно проходити два ваших пальця.
2
Кликніть цуценя до себе, погладьте, ласкаво поговоріть, дайте ласощі. Покажіть йому нашийник, дозвольте його обнюхати. Спочатку надягайте його на цуценя в процесі гри. Якщо він проявляє невдоволення, постарайтеся його відвернути. Хвилин через 5 зніміть ошийник. Похваліть малюка, погладьте його, дайте щось смачне. Повторіть те ж саме протягом дня кілька разів. Поступово збільшуйте час перебування цуценяти в нашийнику. Не забувайте постійно заохочувати його. Чи не примушуйте і не допускайте грубих, різких рухів. Намагайтеся, щоб нашийник асоціювався у нього з приємними моментами - грою, ласощами. Поступово малюк перестане звертати на нього увагу.
3
Після того, як щеня досить звик до нашийника, залиште його на ньому і вже паче не знімайте. Але якщо він все ж продовжує нервувати, спробуйте поміняти тактику. Надіньте ошийник і пристебніть повідець перед годуванням. Миску з їжею поставте в дальній кут так, щоб цуценя її бачив. У той час, коли він піде до їжі, тримайте поводок злегка натягнутим. А коли почне їсти, покладіть на підлогу. Проробляйте це протягом декількох днів. Щеня буде пов'язувати нашийник і повідець з приємним моментом - годуванням.
4
Дуже часто після того, як собаку почали виводити на вулицю, проблема вирішується сама собою. Малюк швидко розуміє, що нашийник і повідець - це прогулянка. А значить, ще один приємний момент.
5
У міру зростання цуценя регулюйте розмір нашийника. У 6-8 місяців замініть його звичайним стандартним.