Як відкрити програму з командного рядка. запуск notepad з командного рядка c адмін.

В операційній системі Windows програми зазвичай відкриваються через пункт меню "Всі програми", за допомогою ярлика програми на робочому столі або безпосередньо з папки програми кліком мишки по виконані файли. Але в Windows існує ще один спосіб відкриття програм - через командний рядок.
Інструкція
1
Щоб відкрити командний рядок (консоль), перейдіть: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок». Відкриється чорне (за замовчуванням) вікно, це і є командний рядок. Для відкриття програм, що входять в операційну систему Windows, досить набрати в командному рядку ім'я програми і натиснути Enter. Необов'язково навіть вказувати розширення файлу. Наприклад, наберіть в командному рядку notepad і натисніть Enter - запуститься «Блокнот».
2
Якщо ви хочете відкрити сторонню програму, необхідно вказати повний шлях до її виконані файли. Наприклад, якщо у вас на комп'ютері встановлений файловий менеджер Total Commander і операційна система знаходиться на диску С, в командний рядок необхідно ввести: "C: \ Program Files \ Total Commander \ Totalcmd.exe" і натиснути Enter.
3
Зверніть увагу на те, що шлях укладений в лапки. Це треба робити в тому випадку, якщо в дорозі є прогалини. В даному випадку прогалин, тобто пропусків між словами, два - в Program Files і Total Commander. Крім того, придивіться до самих лапок - вони повинні бути «прямими», а не у вигляді запитах. Якщо ввести не ті лапки, програма не відкриється. Лапки вводите безпосередньо у вікні командного рядка, а не копіюйте їх через буфер обміну. Потрібні лапки, в англійській розкладці, вийдуть при натисканні Shift + Е.
4
Ви можете запустити програму з командного рядка, безпосередньо перейшовши в каталог з програмою, в цьому випадку вам не доведеться вводити рядок шляху. Наприклад, вам треба запустити все той же Total Commander. Після запуску командного рядка введіть: cd c: \ Program Files \ Total Commander. Зрозуміло, без крапки в кінці. Після натискання Enter ви опинитеся в директорії Total Commander. Тепер введіть Totalcmd.exe, запуститься Total Commander.
5
У командному рядку можна не тільки запускати програми, а й закривати їх, для цього служить команда taskkill. Найзручніше закривати програму по номеру її PID-ідентифікатора. Наберіть в командному рядку команду tasklist, ви побачите список процесів і їх ідентифікатори. Припустимо, вам треба закрити «Блокнот». Знайдіть процес notepad.exe і запам'ятайте його ідентифікатор - нехай це буде 3900 (у вас ідентифікатор буде іншим). Тепер введіть до командного рядка: taskkill/pid 3900/f і натиснувши Enter. «Блокнот» буде закритий. Параметр f в команді визначає примусове завершення процесу.