Що не провалити співбесіду.

На одну вакансію можуть претендувати десятки людей. Тому якщо ваше резюме було відібрано, і вас запросили на співбесіду, постарайтеся не провалити його. До зустрічі з роботодавцем потрібно готуватися заздалегідь: привести в порядок свій зовнішній вигляд, продумати поведінку, підготувати невелику розповідь про себе.
Вам знадобиться
  • - строгий костюм;
  • - паспорт;
  • - трудова книжка;
  • - диплом;
  • - резюме.
Інструкція
1
Почніть готувати до зустрічі з потенційним роботодавцем заздалегідь, прийміть душ, підготуйте костюм та взуття, підберіть необхідні аксесуари. Ваш зовнішній вигляд повинен бути респектабельним. Не варто виглядати занадто яскраво або зухвало. Найкраще для співбесіди підходять ділові костюми спокійних відтінків. Жінкам не варто робити занадто кричущий макіяж або надягати велика кількість прикрас.
2
Обов'язково візьміть з собою всі необхідні документи: паспорт, диплом, трудову книжку. Роздрукуйте і візьміть з собою резюме, навіть якщо ви його вже відправляли.
3
Іноді роботодавці йдуть на хитрість і на самому початку співбесіди просять вас трохи розповісти про себе. Тому варто заздалегідь продумати відповідь на такий каверзне запитання. Текст не повинен бути занадто великим. Почніть його з дати і місця вашого народження. Скажіть, де ви отримували освіту, згадайте про додаткові курси, якщо вони були. Детальніше зупиніться на місцях роботи. Спочатку розкажіть про останні. Назвіть організацію, посаду, на якій ви працювали, основні досягнення, які у вас там були. Детально потрібно розповідати лише про останні 3-4 місцях роботи. Про решту можна лише згадати.
4
Як правило, роботодавці намагаються не брати на службу людей, які готові на все заради отримання посади. Тому не демонструйте занадто сильно своє бажання працювати саме в цій організації. Якщо людина не задав жодного питання про роботу, але вже готовий трудитися, це наводить на не дуже приємні думки. Зазвичай так поводяться люди з низькою самооцінкою. Таких співробітників намагаються не приймати на роботу. Будьте впевнені в собі, задавайте питання про майбутню діяльність, оплаті праці, колективі.
5
Не брешіть про вашу попередню роботу. Адже керівнику не важко зателефонувати і навести довідки про ваші досягнення. На питання про службу відповідайте максимально правдиво і відкрито. Чи не приховуйте інформацію. Навіть якщо вас звільнили, повідомте про це.
6
Під час співбесіди більшу частину часу дивіться роботодавцю в обличчя. Чи не виводьте погляд, це свідчить про те, що людина щось приховує. Чи не займайте закритих поз. Руки, складені на грудях, або схрещені ноги теж будуть свідчити не на вашу користь.
7
Уявіть себе на місці роботодавця. Подумайте про те, яким би ви хотіли бачити свого майбутнього підлеглого. Постарайтеся відповідати тому образу, який у вас вийшов.
Зверніть увагу
Не будьте занадто амбітні.
Корисна порада
Не критикуйте керівника з попередньої роботи. Навіть якщо ви пішли з причини поганих з ним відносин, на співбесіді розповідайте про нього нейтрально.