Як обжати мережевий кабель без інструменту. Як самому обжимати мережевий провід без інструменту.

Для з'єднання декількох комп'ютерів між собою або з різними мережевими пристроями - модемами, роутерами, мережевими концентраторами та ін. - Використовується кабель, який називається «кручена пари». Для приєднання до нього наконечника існує спеціальний інструмент - крімпер. Однак необхідність у його використанні в домашніх або офісних умовах виникає раз на кілька років, тому, якщо немає можливості отримати крімпер на час, набувати його не обов'язково - можна обійтися підручними засобами.
Вам знадобиться
  • Ніж, плоска викрутка.
Інструкція
1
Почніть з зачистки потрібного кінця кабелю від зовнішньої пластикової ізоляції. Для цього відміряйте і відзначте відстань, рівну половині дюйма - приблизно 12,5 мм. Це можна зробити як лінійкою, так і приклавши до кабелю наконечник. Якщо всередину обплетення разом із сполучними проводами поміщена капронова нитка, скористайтеся нею - потягніть у напрямку від кінця кабелю і трохи вбік таким чином, щоб розпороти пластикову ізоляцію на потрібну довжину. Такий спосіб гарантує від пошкодження ізоляції проводів всередині обплетення. Якщо спеціальної нитки немає у використовуваному вами кабелі, акуратно виконайте цю операцію за допомогою ножа.
2
Розплетіть всі чотири кручені пари і розташуйте проводки в послідовності, відповідної типу сполуки - для зв'язку між двома комп'ютерами вона повинна бути не такою, як, наприклад, для під'єднання мережевої карти до роутера. Попередньо розпрямивши ці проводки, вставте кожен з них у відповідний паз наконечника, а потім засуньте до упору. При цьому гострі внутрішні краї контактів наконечника переріжуть пластикову оплетку кожного проводка і утворюють надійне з'єднання. Такий пристрій наконечника дозволяє обходитися без зачистки дротів.
3
Переверніть наконечник клямкою від себе і викруткою вдавите пластик в кожному з восьми пазів, фіксуючи таким способом все проводки. Правильно дозуйте силу натиснення - перестаравшись, ви ризикуєте зламати наконечник, а недостатня фіксація може привести до того, що в процесі підключення коннектор від'єднається від проводков. Закінчивши з цим, помістіть пластикову вставку в проріз біля основи наконечника - ця маленька деталь повинна бути в комплекті з коннектором. Якщо ви правильно відміряли півдюймової відстань на першому кроці, UTP-кабель під цим отвором повинен мати нерозкриті зовнішню оплетку. Вставку теж вдавите викруткою, фіксуючи наконечник і на зовнішній оболонці кабелю.
Мережевий кабель (патч-корд) є однією з головних складових провідний комп'ютерної мережі. За допомогою нього можна підключити комп'ютер до мережного обладнання або зробити мережу з двох комп'ютерів.
Вам знадобиться
  • Для того, щоб обжати мережевий кабель вам потрібні: коннектори (роз'єми, кліпси) типу RJ45, обжимний інструмент, кабель.
Інструкція
1
Перш ніж ви почнете процес виготовлення патч-корду з наявних компонентів, слід визначити тип кабелю, який вам потрібно: перехресний або прямій. Перехресний кабель використовується для з'єднання двох комп'ютерів в одну мережу, а прямий в більшості інших випадків.
2
Для виготовлення звичайного патч-корду, за допомогою якого можна підключити комп'ютер до роутера або іншому мережевого обладнання, візьміть кабель і на одному кінці акуратно зніміть оплетку довжиною 5-7см.Разложіте проводки рівно і щільно один до одного за наступною схемою (зліва направо): біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. Обріжте кінці проводков так, щоб вони виходили з обплетення на 1,5-2см і вставте їх в коннектор. Коннектор повинен бути розгорнутий до вас вхідним отвором для кабелю і опущений засувкою вниз. Край обплетення повинен трохи увійти в коннектор. Вставте конектор в спеціальне гніздо обжимного пристрої і стисніть ручки пристрою. Повторіть дію на іншому кінці кабелю.
3
Для того, щоб виготовити перехресний патч-корд вам слід провести всі дії в тій же послідовності, але при цьому змінити порядок укладання проводков при обтискача другого кінця кабелю. Розташуйте проводки на другому кінці кабелю таким чином (зліва направо): біло-зелений, зелений, біло-оранжевий, синій, біло-синій, помаранчевий, біло-коричневий, коричневий.