Як відремонтувати намиста.

Намисто - універсальне прикраса, яким можна доповнити як повсякденний, так і святковий наряд. Однак іноді з ними трапляються неприємності. Нитка, на яку нанизано намисто, може порватися, а замок - вийти з ладу. Не поспішайте міняти улюблену біжутерію на нову - зіпсовану річ нескладно відремонтувати.
Вам знадобиться
  • - ювелірний трос;
  • - голка з широким вушком;
  • - нові намистини;
  • - замок;
  • - круглогубці .
Інструкція
1
Огляньте постраждалі намиста. Якщо порвалася нитка, вам знадобиться перенізать їх на більш міцну. Зламалася застібку потрібно замінити новим надійним замком. Якщо з частини намистин облізло перламутрове покриття або золоте напилення, їх потрібно видалити із загальною нитки. Щоб намисто не вкоротити, замість зіпсованих намистин підберіть нові, відповідного кольору і розміру.
2
Купіть все необхідне. Широкий асортимент підходящих матеріалів можна знайти в спеціалізованих магазинах для творчості або рукоділля. Замість ниток або волосіні придбайте ювелірний трос відповідного діаметру. Він пружний, гнучкий і дозволяє нанизати намистини без застосування голки.
3
Якщо вам необхідна нова застібка, виберіть надійну модель, міцно фіксуючу кінці бус. При покупці перевірте, наскільки щільно застібається замок, не відкривається чи він мимовільно. Потріть застібку чистим хусткою - деякі метали можуть забарвлювати шкіру.
4
Зніміть намистини з нитки і помістіть їх в блюдце або іншу підходящу ємність. Працювати зручніше на столі - ви зможете розкласти майбутнє намисто, при необхідності виміряти його і не втратити намистини.
5
Відріжте шматок ювелірного троса. За розміром він повинен бути трохи довшими майбутніх бус. На краю закріпіть застебнутий замок, протягнувши його через вушко і міцно затягнувши вузол. Вільний кінець троса з'єднайте з основною ниткою і починайте нанизувати намистини.
6
Повторюйте малюнок порвати намиста або придумайте власний дизайн, чергуючи намистини з порваними нитки з новими. Якщо малюнок вам не подобається, зніміть частину бус і перенізайте їх по-іншому.
7
Закінчивши роботу, всуньте трос в голку з широким вушком. Протягніть голку через вільне колечко другій частині замку. Простягніть його два рази, потім Протягніть нитку через найближчу до застібці намистину. Натягніть трос, щоб не утворилися просвіти, а намистини лягли рівно.
8
Закріпивши трос, зав'яжіть близько вушка замку подвійний вузол і як слід затягніть його. Для додаткової фіксації стисніть місце кріплення круглогубцами. Акуратно відріжте кінець нитки кусачками і розправте намиста.