Як визначити згорілий запобіжник. Як дізнатися навіщо згорає запобіжник на Матізе.

Автомобільні запобіжники призначені для захисту електричних ланцюгів машини від протікання надмірного струму, що виникає при короткому замиканні. У тому випадку, якщо якісь електричні системи автомобіля виявляються знеструмлені, в першу чергу необхідно перевірити запобіжники.
Вам знадобиться
  • - мультиметр (тестер);
  • - пробник;
Інструкція
1
На автомобілях використовуються запобіжники декількох типів. Найбільшого поширення набули плоскі штекерні, або ножові. Для визначення струму, на який розрахований запобіжник, використовується колірне маркування. Наприклад, запобіжник на 1А має чорний колір, на 2А - сірий, на 3А - фіолетовий і т.п.
2
Запобіжники можуть розташовуватися на автомобілі в декількох місцях, зазвичай це місце під панеллю приладів і під капотом. Але місць їх установки може бути більше, конкретний варіант залежить від марки машини.
3
Існує два основних способи перевірки автомобільних запобіжників. Перший полягає у витяганні і перевірці їх візуально, що не дуже надійно, або за допомогою тестера. При перевірці тестером встановіть його на вимір цілісності ланцюга, зазвичай для цього треба встановити ручку приладу на знак діода. Після цього торкніться щупами приладу висновків запобіжника. Якщо він цілий, у стрілочного приладу стрілка відхилиться, у цифрового свідчення будуть прагнути до нуля, сигналізуючи про практично нульовому опорі.
4
Другий спосіб набагато зручніше першого і не пов'язаний з витяганням запобіжників з їхніх гнізд. Для перевірки вам буде потрібно пробник. Увімкніть ту ланцюг, яка не працює - наприклад, ближнє світло, дальній, габаритні вогні і т.д. Після цього по черзі торкніться пробником спочатку одного виводу запобіжника, потім іншого. Якщо на одному висновку напруга є, а на іншому немає, запобіжник несправний. Як варіант, у справного запобіжника може окислитись ніжка.
5
Несправний запобіжник необхідно замінити таким же, тобто розрахованим на такий же струм. Не використовуйте «жучки», це прямий шлях до псування електрообладнання автомобіля. Навіть заводські запобіжники можуть бути неякісними і не згоряти при короткому замиканні, а плавитися. Для перевірки «убийте» один запобіжник, примотавши до його висновків проводи й торкнувшись ними клем акумулятора. Якісний запобіжник повинен тут же згоріти. Якщо це сталося, сміливо використовуйте такі запобіжники в своєму автомобілі.
6
Не забувайте про те, що згорілий запобіжник захистив ваш автомобіль при короткому замиканні, у якого є своя причина. Перевірте проводку - чи немає де ушкоджень ізоляції. Особливо уважно дивіться в тих місцях, де дроти стосуються корпусу. При русі автомобіля замикання може знову повторитися, тому важливо зрозуміти, знайти і усунути його причину.