Як відновити велюр.

Велюр - це оксамитовий матеріал, який робиться з особливим чином обробленої шкіри. Те ж назву носить і щільна тканина з ворсистою поверхнею. Нарешті, існує і штучний велюр - їм оббивають меблі та сидіння автомобілів. Всі ці матеріали об'єднує м'яка бархатиста текстура. А дрібні дефекти на кшталт потертостей, лискучих місць і навіть маленьких дірок можна легко усунути, повернувши тим самим велюру охайний зовнішній вигляд.
Вам знадобиться
  • - щітка для нубуку;
  • - ластик;
  • - жорстка платтяна щітка;
  • - фарбувальний спрей для нубуку та замші;
  • - клей.
Інструкція
1
Рукавички, сумки та взуття з велюру виглядають ошатно, однак швидко починають блищати. Щоб повернути шкірі бархатисту поверхню, виріб можна почистити гумовою щіткою для нубука. Інтенсивно обробіть поверхню проти ворсу. Засалено місця потріть м'яким ластиком або спеціальною гумкою для замші. Темний велюр відмінно чиститься скоринкою житнього хліба.
2
Якщо зовнішній вигляд сумки або туфель вас як і раніше не влаштовує, обробіть постраждалі місця паром. Налийте воду в чайник, доведіть її до кипіння і піднесіть лискучий ділянку до пару, що виходить з носика. Прим'яти ворсинки розправляться. Будьте акуратні, щоб не обпекти руки. Таку процедуру не варто проводити занадто часто.
3
Розводи від солі або води, які часто залишаються на взуття з велюру, потрібно відчистити жорсткою щіткою. Якщо світлі сліди залишилися, спробуйте зафарбувати їх спеціальною фарбою для замші, розфасованої в аерозольні балончики. Якщо площа постраждалої поверхні велика, фарбуйте не тільки вицвілі місця, але і весь виріб.
4
Оберіть кошти на тон темніше початкового відтінку велюру. Розпорошите його на очищену суху поверхню, рівномірно обробивши всю річ. Підошву, ранти і декоративні елементи краще заклеїти малярським скотчем.
5
прим'яти ворс вовняної тканини під назвою велюр можна підняти звичайної масажною щіткою для волосся або платтяна щіткою з жорсткою щетиною. Дуже гарні і невеликі пуходерки для тварин. Користуйтеся ними обережно - тонкі зволікання можуть порвати тканину. Акуратно причешіть пальто або куртку проти ворсу, а потім пригладьте тканину в зворотному напрямку.
6
Штучний велюр автомобільних сидінь часто страждає від сигаретного попелу. Необережний рух - і маленька, але помітна дірочка на оббивці забезпечена. Її цілком можна закамуфлювати. Манікюрними ножицями зістрижіть трохи ворсу в непомітному місці і за допомогою суперклею зміцните ворсинки на місці пошкодження.