Як визначити кислоту в суміші.

З точки зору теорії електролітичної дисоціації, кислоти - це з'єднання, при дисоціації яких утворюється позитивний іон водню H + і негативний іон кислотного залишку. Кислоти Льюїса представлені в більш загальному вигляді: ними називаються всі катіони, аніони або нейтральні молекули, які здатні приймати електронні пари. Підстави Льюїса здатні віддавати електронні пари.
Інструкція
1
Для визначення кислоти в суміші використовуються індикатори. Реакції кислот з індикаторами призводять до зміни забарвлення останніх. Якісне виявлення кислот у розчинах засноване на цьому принципі.
2
Наприклад, лакмус. Опустіть невеликий шматочок лакмусового папірця в розчин. У нейтральному середовищі він стане фіолетовим, в кислому середовищі стане червоним, в лужному - синім. Інтенсивність забарвлення залежить від концентрації розчину. Лакмус - найбільш широко застосовуваний кислотно-основний індикатор.
3
Ще одним відомим індикатором є метиловий оранжевий (метилоранж), органічний синтетичний барвник. Метилоранж стає червоним в кислому середовищі, помаранчевим в нейтральній і жовтим в лужному. Коли метилоранж реагує з речовинами, змінюється його структура, а від цього змінюється інтенсивність поглинання ним світлових променів.
4
Конго червоний посиніє від сильної кислоти. У нейтральній і лужному середовищі він буде корисним. Для визначення лужного середовища часто використовується фенолфталеин, який стає малиновим в таких умовах. При сильнокислой реакції середовища фенолфталеин помаранчевий. У слабокислих, нейтральних і сільнощелочних розчинах він безбарвний.
5
Якісними на окремі кислоти є окислювально-відновні перетворення, що призводять до випадання осаду. Так, за іонним рівнянням Ag (+) + Cl (-) = AgCl? можна визначити хлороводневу кислоту HCl, оскільки при додаванні в розчин катіонів срібла випадає білий осад AgCl ?. Осад білого кольору випадає і в рівнянні Ba (2 +) + SO4 (2-) = BaSO4 ?. Катіонами срібла можна виявити також ортофосфорну кислоту H3PO4: 3Ag (+) + PO4 (3-) = Ag3PO4? (Жовтий осад).
Зверніть увагу
Майте на увазі, що якщо в розчині присутня не тільки кислота, але і підстава, то вони могли взаємно нейтралізувати один одного.