Як бути з підлітком, який не живе вдома.

Ситуації, коли підліток не живе вдома і періодично тікає від батьків, психологи вважають захисною реакцією дитини на несприятливу для нього домашню атмосферу. Щоб вирішити цю проблему, потрібно розібратися в причинах втечі і їх усунути.
Інструкція
1
У процесі виявлення причин, не закочуйте істерик, чи не погрожуйте і не застосовуйте силу по відношенню до дитини. Багато батьків помилково вважають, що якщо ховати речі дитини і всюди його супроводжувати, він перестане тікати з дому. Такий тиск лише зміцнить його прагнення до самостійного життя.
2
Проаналізуйте, що останнім часом змінилося в сімейних відносинах. Нерідко причиною втеч підлітків стає розлучення батьків або поява нового члена сім'ї. Коли дитині перестають приділяти належну увагу, він шукає його на стороні.
3
Створіть йому будинки комфортні умови. Налагоджуйте втрачений контакт у вигляді партнерських відносин і довірчого спілкування. Запитуйте ради, нехай він відчуває себе рівним і повноцінним членом сім'ї, який несе певну відповідальність за неї.
4
Причиною пагонів дитини може бути потреба в увазі або вимоги виконання будь-яких бажань, нового комп'ютера, телефону і т.д. Мета таких демонстративних втеч - бути знайденим і повернутим, тобто таким чином привернути увагу до своїх потреб. Ставтеся серйозно до всіх прохань дитини, не ігноруйте його спроби ділитися з вами своїми почуттями. Якщо не можете виконати його прохання, знайдіть потрібні слова для пояснень, але не в якому разі не «відмахуйтеся» від них. Підлітки все слова дорослих сприймають буквально.
5
У ряді випадків у дитини бажання не жити з батьками може викликати звичайна нудьга, повсякденна рутина. В силу особливостей підліткового періоду дитина відчуває потребу спробувати свої сили, стати нарівні з дорослим. Організуйте спільне дозвілля, але не похід по магазинах і не поїздку на дачу. Знайдіть розваги на межі екстриму: стрибну з парашутом, сплавьтесь по річці і займіться іншими види туризму, де потрібна проявити свої вольові якості і фізичну силу. Там дитина, долаючи труднощі, зможе перевірити себе і зрозуміти небезпеку безконтрольних експериментів зі своїм життям.
6
Втеча як наслідування герою фільму чи роману може реалізуватися в тому випадку, якщо дитина часто чує від батьків, що в його віці хтось брав участь в бойових діях, залишився без батьків і годував сім'ю і т.д. Тобто якщо підлітка порівнювати з більш самостійними людьми його віку, це може викликати у нього бажання довести, що він не гірше. Уникайте таких висловлювань, вони не йдуть на користь виховному процесу, скоріше навпаки.
7
Гіперопіка або, навпаки, надмірний пресинг також сприяють побіжу дитини від батьків. Дайте йому певну ступінь свободи: він має право на свій особистий простір і речі, які належать тільки йому. Не можна пред'являти дитині в цьому нелегкому віці високих і нездійсненних вимог, наприклад, бути завжди попереду всіх у навчанні, у спорті та інших заняттях. І тим більше - не можна суворо карати його за невиконання тих чи інших вимог.
8
Іноді причиною того, що підліток не живе вдома, можуть стати неврологічні захворювання, наприклад, епілепсія. Якщо ви намагаєтеся створити дитині комфортні умови, а він продовжує тікати з дому, зверніться до невропатолога. А якщо не можете встановити причину пагонів, зверніться за консультацією до психолога.