Як визначити метал і неметал. сорок другий метал в таблиці Менделєєва.

Все прості речовини діляться на дві великі групи: метали і неметали. Перших в природі значно більше. Кожна з груп простих речовин володіє характерними для неї властивостями.
Інструкція
1
В нормальних умовах все метали, крім ртуті, знаходяться в твердому агрегатному стані. Неметали можуть бути твердими, рідкими і газоподібними. Метали пластичні, тобто добре гнуться, а неметали тендітні, при спробі їх зігнути вони ламаються. Для металів характерний металевий блиск, а з неметалів блищить тільки кристалічний йод. Метали відрізняються хорошою теплопровідністю і електропровідністю, на відміну від неметалів. Так можна визначити групу простого речовини по його фізичним властивостям.
2
Щоб визначити метал і неметал з таблиці Менделєєва, проведіть діагональну лінію від бору до астату. Елементи, розташовані вище цієї лінії, відносяться до неметалів, нижче лінії - до металів. При цьому всі хімічні елементи побічних підгруп відносяться виключно до металів. Тим самим можна наочно побачити, що металевих елементів в таблиці набагато більше.
3
У головній підгрупі першої групи знаходяться лужні метали: літій, натрій, калій, рубідій, цезій, францій. Вони названі так, тому що при розчиненні їх у воді утворюються луги, розчинні гідроксиди. Лужні метали мають електронну конфігурацію зовнішнього енергетичного рівня ns1, тобто на зовнішній оболонці містять один валентний електрон. Віддаючи цей електрон, вони проявляють відновні властивості.
4
Головна підгрупа другої групи складається з лужноземельних металів: берилій, магній, кальцій, стронцій, барій, радій. Ці речовини мають сірий колір, при кімнатній температурі вони тверді. Електронна конфігурація лужноземельних металів на зовнішньому енергетичному рівні - ns2.
5
Елементи побічних підгруп таблиці Менделєєва відносять до перехідних металам. В атомах цих елементів є валентні електрони, що знаходяться на d-орбіталях і f-орбіталях. Перехідні метали мають змінні ступеня окислення. В нижчих ступенях окислення вони проявляють основні властивості, у вищих - кислотні, в проміжних - амфотерні.
6
Верхній правий кут періодичної системи елементів займають неметали. На зовнішньому енергетичної рівні атоми неметалів містять велику число електронів, тому їм енергетично вигідно приймати додаткові електрони, ніж віддавати свої. У другому періоді неметали - елементи від бору до неону, в третьому - від кремнію до аргону, в четвертому - від миш'яку до криптону. Неметали п'ятого періоду - телур, йод, ксенон, шостого - астат і радон. Водень і гелій також відносять до неметалів.