Як знайти відстань, знаючи швидкість.

Відстань, яке пройде тіло під час руху, безпосередньо залежить від його швидкості: чим вище швидкість, тим більший шлях тіло зможе подолати. А сама швидкість може залежати від прискорення, яке, в свою чергу, визначається силою, що діє на тіло.
Інструкція
1
У найпростіших завданнях на швидкість і відстань потрібно керуватися здоровим глуздом. Наприклад, якщо сказано, що велосипедист їхав 30 хвилин зі швидкістю 15 кілометрів на годину, то очевидно, що пройдений ним шлях дорівнює 0,5 ч • 15км/ч = 7,5 км. Годинники скорочуються, залишаються кілометри. Для розуміння суті процесу, що відбувається корисно записувати величини з їх размерностями.
2
Якщо даний об'єкт рухається нерівномірно, у справу вступають закони механіки. Нехай, наприклад, велосипедист по ходу руху поступово втомлювався, так що за кожні 3 хвилини його швидкість зменшувалася на 1 км/год. Це говорить про наявність негативного прискорення, рівного по модулю a = 1км/0,05ч ?, або уповільнення в 20 кілометрів на годину в квадраті. Рівняння для пройденого шляху тоді прийме вигляд L = v0 • t-at?/2, де t - час шляху. Вповільнюючись, велосипедист буде зупинятися. За півгодини велосипедист проїде вже не 7,5, а тільки 5 кілометрів.
3
Можна знайти загальний час шляху, якщо за шлях прийняти точку від початку руху до повної зупинки. Для цього треба скласти рівняння швидкості, яке буде лінійним, оскільки велосипедист сповільнювався рівномірно: v = v0-at. Отже, в кінці шляху v = 0, початкова швидкість v0 = 15, модуль прискорення a = 20, тому 15-20t = 0. Звідси неважко виразити t: 20t = 15, t = 3/4 або t = 0,75. Таким чином, якщо перевести результат у хвилини, велосипедист буде їхати до зупинки 45 хвилин, після чого він, ймовірно, сяде відпочити і перекусити.
4
З знайденого часу можна визначити відстань, яку зумів подолати турист. Для цього t = 0,75 треба підставити у формулу L = v0 • t-at?/2, тоді L = 15 • 0,75-20 • 0,75?/2, L = 5,625 (км). Неважко помітити, що сповільнюватися велосипедисту невигідно, адже так можна всюди спізнитися.
5
Швидкість руху тіла може бути задана довільним рівнянням залежності від часу, навіть таким екзотичним, як v = arcsin (t) -3t ?. У загальному випадку, щоб знайти з цього відстань, треба формулу швидкості проинтегрировать. При інтегруванні з'явиться константа, яку треба буде знайти з початкових умов (або з будь-яких інших фіксованих умов, відомих в задачі).