Як бути, коли дитина не хоче вчитися в школі.

Шкільні роки чудові! От тільки шкода, що далеко не всі діти поділяють дане переконання. І якщо ваша дитина не хоче вчитися і з небажанням ходить в школу, необхідно з'ясувати причину такої поведінки і допомогти юному учневі виправити ситуацію.
Інструкція
1
Поговоріть з дитиною, акуратно з'ясуйте, чи не ображають його в школі. Розпитайте про його стосунки з однокласниками та вчителями, чи виникають з ними конфліктні ситуації і як часто це відбувається. Розмовляйте з дитиною м'яко й делікатно, завірте його у своїй підтримці і допомозі.
2
Якщо конфлікт дійсно був, поговоріть з класним керівником і проясніть ситуацію. У серйозних випадках зверніться до директора школи, можливо, навіть знадобиться допомога психолога.
3
Іноді погана успішність може бути пов'язана з конкретним предметом. Тут може бути кілька варіантів: або дитині нецікава ця дисципліна, або він не розуміє пояснень вчителя. Подумайте, може бути варто запросити репетитора, щоб він допоміг школяру освоїти важко дающийся предмет.
4
Буває так, що дитина просто лінується. Проведіть з ним бесіду на тему його майбутнього. Поясніть, що від хорошого навчання залежить його загальний розвиток і надалі успішний вступ до ВНЗ. Освіта та різнобічні знання допоможуть зробити хорошу кар'єру і домогтися багато чого в житті. Вибудовуйте цю бесіду виходячи з віку дитини, головне донесіть її суть.
5
Проаналізуйте будні свого школяра. Можливо, йому необхідний більш чіткий розпорядок дня. Чергуйте заняття з відпочинком, стежте за харчуванням дитини і не дозволяйте йому годинами засиджуватися біля комп'ютера і телевізора. Спорт і прогулянки на свіжому повітрі просто необхідні сучасному учневі.
6
Деяким дітям потрібен стимул. Домовтеся, що при успішному закінченні чверті, ви подаруєте дитині новий телефон або іншу річ, про яку він так давно мріє. Хваліть свою дитину за успіхи у навчанні, помічайте навіть невеликі його досягнення. Підтримуйте при невдачах і надихайте на нові звершення. Дитина повинна знати, що батьки за нього переживають і щиро радіють його успіхам. Це послужить додатковою мотивацією до навчання, адже дітям так хочеться, щоб батьки ними пишалися.
Наша інформованість про життя дитини грунтується найчастіше на те, що ми чуємо від нього. Звичайно, ми прагнемо контролювати кожну сферу життя, в якій він обертається, будь то школа чи дозвілля, але іноді часу просто не вистачає. І для нас стає справжнім сюрпризом те, що в якийсь момент дитина раптом не хоче вчитися. Але тут не місце емоціям, виховання і регуляція життя дитини - довгий і відповідальний процес, до якого необхідно підходити якомога ретельніше, а не виїжджати на емоціях.
Інструкція
1
У першу чергу, вам потрібно з'ясувати причину такої оказії. Не можна ставити питання «в лоб», цим ви можете відлякати дитини від можливої щирості, якщо у нього дійсно проблеми. Почекайте час, коли дитина буде найбільш розташований для бесіди, можливо, він сам її і почне.
2
Як тільки розмова перетече в досить довірче русло, задайте кілька навідних запитань про те, як його справи. Трохи підштовхуйте його до відповідей на ваші питання, але не тисніть надто сильно - цим ви тільки віджахнете його. Не давайте порад, але й не залишайтеся байдужим - співчуває на словах, дайте зрозуміти, що ви його розумієте.
3
Як правило, основними причинами падіння інтересу до навчання можуть бути як погані відносини з однолітками, так і напружені відносини з педагогами через погану успішність. У першому випадку вам варто психологічно налаштувати дитину на нормальне вирішення конфлікту і при необхідності брати участь таким чином, що дитина не знатиме про ваш втручанні.
4
У другому ж випадку необхідно поговорити з учителем дитини і в разі необхідності найняти репетитора. Іноді буває так, що через неуспішність у дитини створюється дисбаланс - він хоче раптом все знати, але не хоче вчитися. У цьому випадку варто опрацювати разом з ним конкретний план дій, в якому він чітко уявляє, чим займається в кожен момент часу і чому присвячений його наступний крок. Не варто підтягувати кілька предметів одночасно - ви ризикуєте перевтомити дитини.