Як швидко вилікувати зламаний ніс. відіе операція сломоного носа.

Зламати ніс можна під час тренування з боксу або східних єдиноборств, у бійці, при невдалому падінні, аварії і т.д. Такого роду травми трапляються дуже часто. У будь-якому випадку необхідно терміново звернутися до лікаря. Тактика і тривалість лікування залежать від ступеня тяжкості травми.
Вам знадобиться
  • - холодна вода;
  • - пластиковий пакет або марля;
  • - лід.
Інструкція
1
Якщо удар припав спереду, як правило, ніс стає розплющеними, «качиним». Класичний приклад - знаменитий актор Жан-Поль Бельмондо, в молодості займався боксом і отримав саме таку травму. У цьому випадку кістки носа розколюються на кілька осколків (їх кількість залежить від сили удару) і зміщуються назад і вниз, носові ходи стають звуженими і викривленими. Необхідно якомога швидше (не пізніше тижня після отримання травми) поставити оскільки на місце. В іншому випадку вони почнуть зростатися, утворюючи кісткову мозоль. Виправити деформацію буде набагато важче. Тому ні в якому разі не затягуйте з візитом до лікаря. У перші дні після перелому форму носа можна відновити.
2
Якщо удар припав збоку, ламається тільки одна носова кістка, а друга вигинається. Перелом відразу обох кісток відбувається рідко, тобто тільки при дуже сильному ударі. Якщо ж удар прийшовся знизу, то в найбільш важких випадках осколки кісток можуть потрапити в мозок, а це небезпечно для життя. Покладіть на перенісся холодний предмет, краще всього, якщо це буде щільно зав'язаний пластиковий пакет з льодом або з холодною водою.
3
Можете покласти великий шматок марлі, складеної в декілька шарів і змоченою холодною водою. Травмованій людині треба забезпечити повний спокій і якомога швидше доставити в медичний заклад. Всю необхідну допомогу йому може надати тільки лор-хірург. Самолікування в домашніх умовах безглуздо, а часом просто небезпечно.
4
Після проведення операції не поспішайте покидати стаціонар, навіть якщо ви добре відчуваєте себе. Справа в тому, що порожнина носа необхідно мінімум тиждень регулярно очищати від утворюються кров'яних згустків і т.п. Зробити це вдома навряд чи можливо, до того ж є ризик травмувати перегородку. Якщо ж цього не робити, виникає ризик розвитку ускладнень. Тому, якщо ви хочете швидко і надійно вилікувати зламаний ніс, наберіться терпіння і побудьте в стаціонарі стільки часу, скільки потрібно.