Як недорого утеплити будинок.

Російська зима відрізняється тривалістю і суворим характером, тому житла потрібно утеплювати не тільки зсередини, але і зовні. Звичайно, хочеться, щоб будівельний і оздоблювальний матеріали і сама робота коштували не дуже дорого. Монтаж можна провести і самим, потрібно лише вибрати відповідний за ціною утеплювач.
Вам знадобиться
  • - утеплювач пінопласт;
  • - силікон або герметик;
  • - скловата.
Інструкція
1
Утеплити стіни можна за допомогою недорогого пінопласту (пінополістирол). Цей матеріал екологічно чистий, безпечний, легкий, довговічний, вологостійкий, нетоксичний і вогнетривкий. Такий спосіб утеплення будинку економний і практичний, роботи не віднімають багато часу. Пінопласт можна використовувати для утеплення фундаменту, підвалу, погреби та в місцях з високим рівнем грунтових вод.
2
Пінополістирол тривалий час буде зберігати свій первинний вигляд. Більш того, цей матеріал можна закріпити не тільки всередині будинку, але і зовні, що значно знизить втрати тепла. Пінопласт повітронепроникний, тому взимку він не пропускає холодне повітря, а влітку в квартирі буде не так жарко.
3
Наріжте пінопласт на рівні плити або використовуйте вже готові блоки. Шурупами закріпіть їх на зовнішніх стінах будівлі. Можна почати утеплювати і з внутрішніх стін. Попередньо робочу поверхню необхідно розрівняти штукатуркою, плити пінопласту укладаються поверх неї.
4
Щоб утеплити будинок, ви можете просто поміняти вікна, балконні та вхідні двері на більш міцні і теплозберігаючі. Вікна краще підберіть двох-трикамерні металопластикові. Подібним же чином можете поміняти двері, що ведуть на балкон. Цей важкий і не найдешевший процес можна замінити герметизацией вікон. Посадіть скла на силікон або герметик, всі щілини між рамами закладіть ізоляційним матеріалом.
5
По можливості утеплите стіни зовні. Це відмінний варіант, якщо стіни вашого будинку ще не облицьовані, але для квартири такий спосіб не підходить. Для утеплення ви можете використовувати мінеральну або скловату. Ці матеріали мають низьку теплопровідність, до того ж, вони дешево коштують.
6
Після цього вам за допомогою плівки необхідно зробити пароізоляцію. Адже при намоканні теплоізоляційні властивості вати різко знижуються. Не використовуйте цей матеріал для внутрішніх робіт, дрібні частинки вати шкідливі для здоров'я. Такий утеплювач можна застосувати для ізоляції даху.