Як потрібно відповідати на співбесіді.

Ви шукаєте роботу, наводите довідки, розсилаєте резюме. І ось вам подзвонили або прислали лист електронною поштою, запрошуючи на співбесіду. Це означає, що потенційний роботодавець зацікавився вами. Якщо ви справите на нього сприятливе враження і правильно відповісте на питання, які він вам задасть, у вас є хороший шанс влаштуватися на роботу.
Інструкція
1
Відповідайте на питання максимально відверто. Не намагайтеся справити враження на потенційного начальника, приписуючи собі неіснуючі досягнення або знання, якими ви не володієте. Правда все одно випливе назовні, і ви опинитеся в дуже незавидному положенні.
2
Говоріть ясно, коротко, лаконічно. Намагайтеся відповідати тільки по суті, не йдучи убік, не збиваючись на другорядні деталі. Це особливо важливо, якщо ви жінка, а керівник - чоловік. У деяких дівчат є така звичка - відволікатися в розмові від суті питання, а молоді люди цього не люблять.
3
При кожному зручному випадку приводите конкретні факти. Наприклад, відповідаючи на запитання про ваші посадові обов'язки, скажіть: «Я курирував (а) такі-то напрямку, працював (а) з такими-то клієнтами. За такий-то період привернув (ла) стільки-то нових контрагентів, закупили нашу продукцію на таку-то суму ». Це відразу створить гарне враження про вас.
4
Вам напевно поставлять запитання: «У чому причина вашого звільнення з попереднього місця роботи?». Постарайтеся відповісти на нього максимально акуратно. Не варто сварити попереднього начальника, навіть якщо він дійсно поводився небездоганно по відношенню до вас. Краще, наприклад, пошліться на те, що ви досягли там «стелі» і не бачили перспектив. Або на те, що місце служби розташовувалося занадто далеко від дому, ви витрачали багато часу на дорогу.
5
Якщо вам раптом почнуть здавати дивні, навіть провокаційні питання, та ще в швидкому темпі, не тривожтеся, не сердьтеся і не панікуйте. Це часто використовувана перевірка, мета якої - визначити, наскільки претендент стійкий до стресових ситуацій. Продовжуйте зберігати спокій, незворушність, відповідайте, не підвищуючи голосу.
6
Зрозуміло, приділіть увагу і своїм зовнішнім виглядом, і манері поведінки. Одягніться скромно, але охайно і зі смаком. Тримайтеся, дотримуючись загальноприйнятих правил етикету, демонструйте повагу до співрозмовника, але не допускайте ніякого підлесливості, підлабузництва. Не нервуйте! Зрештою, якщо навіть вам відмовлять, світ не перевернеться.