Як надати допомогу на місці при простій і неглибокої рани.

неглибокі прийнято називати рани, при яких ушкоджуються тільки верхній шар шкіри і підшкірно-жирова клітковина. До таких ран можна віднести садна, м'які мозолі від незручного взуття та опіки першого та другого ступеня.
Інструкція
1
Упевнені в своїх знаннях домашні лікарі, приступаючи до обробки поверхневої рани, відразу роблять помилку, заливаючи її зеленкою, йодом або спиртом, опіки ж готові лікувати перекисом водню. Така помилка може в подальшому призвести до уповільнення процесу загоєння, а також до появи рубців, нехай і невеликих. Кожен антисептик призначений для конкретної операції, не варто робити з нього панацею від усіх бід.
2
Якщо рана кровоточить - таке буває, якщо людина забився при падінні і отримав садна - в першу чергу постарайтеся промити її, видаливши всю потрапила в рану бруд. Для цього підійде 3% розчин перекису водню, хлоргексидину або мірамістину. Якщо таких коштів під рукою немає - використовуйте воду з милом, якщо рана сильно забруднена. Після обробки промокніть пошкоджену ділянку шкіри чистою тканиною, щоб осушити її.
3
Якщо кровотеча припинилася, а воно при неглибоких ранах швидко зупиняється, то накладення пов'язки не потрібно. Такі пошкодження краще заживають, будучи відкритими. Якщо ж у потерпілого проблеми зі згортанням, то накладання стерильної пов'язки необхідно.
4
Якщо пошкоджену ділянку шкіри постійно стикається з одягом або взуттям, треба накласти пов'язку або заклеїти його лейкопластиром. Але не забувайте, що під ним шкіра повинна дихати, тому під лейкопластирем повинен бути шматочок гігроскопічного матеріалу. Якщо він не стерильний, просочіть спиртовою настоянкою або хлоргексидином і дайте матеріалу висохнути.
5
При попаданні зеленки в ранку можлива поява сліду після загоєння - так звану татуювання. Те ж саме стосується і йоду. Тому ці кошти не годяться для промивання ран і зупинки кровотечі. Їх використання виправдане тільки в якості знезаражувальних засобів, нанесених зовні рани.
6
При появі опіків до звернення до лікаря пухирі потрібно змастити антибактеріальної маззю, такий як мазь Вишневського, «Левосин», і прикрити пов'язкою. Легкі почервоніння додаткової обробки не потребують. Якщо рана сильно болить, можна використовувати мазі або гелі з лідокаїном, наприклад, «Камістад», особливо це стосується опіків слизових оболонок.
Корисна порада
Перекис має нетривалий знезаражуючий ефект, зате швидко зупиняє кровотечу. А ось хлоргексидин або мірамістин, навпаки, довго зберігає свої протимікробні властивості, але кров зупинити не здатний. При неглибоких ранах можна використовувати останній засіб, без необхідності використання інших.