Як вести облік товару в магазинах. Як вибрати собі адресу mail.

Торгові організації повинні здійснювати облік товарів. Контроль за такими операціями необхідний для складання звітності, а також для аналізу фінансової діяльності компанії.
Вам знадобиться
  • - податкові та інші документи;
  • - автоматизована програма.
Інструкція
1
Облік товарів включає кілька етапів: надходження або виготовлення, переміщення та продаж. Кожен етап оформляйте документально. Для спрощення обліку доцільно використовувати автоматизовані програми, наприклад, «1С: Торгівля і склад».
2
Обов'язково призначте відповідальних осіб за продукцію. Це може бути одна людина, а може бути і декілька. Наприклад, ви маєте власне виробництво. У цеху обов'язково повинен бути начальник, який контролює роботу персоналу і продуктивність, в тому числі і якість. Регулярно він повинен звітувати перед вами, представляти звітні документи. Також необхідно призначити матеріально-відповідальна особа за зберігання товару на складі. Ця людина повинна отримувати документи на переміщення продукції і оформляти товари на продаж.
3
Якщо ви купуєте продукцію у сторонніх організацій, укладайте з контрагентами договору купівлі-продажу та оформляйте підтверджуючі документи. Наприклад, співробітник повинен отримати продукцію зі складу постачальника. Випишіть на ім'я працівника довіреність на отримання матеріальних цінностей (форма №2). Він повинен прийняти товар, перевірити наявність і якість продукції. Якщо все в нормі, сторони підписують рахунок-фактуру і товарну накладну. Якщо є відхилення, вами повинен бути складений акт.
4
Після отримання всіх документів на товар, оформіть операцію в бухгалтерському обліку. Для цього перевірте правильність заповнення форм, звірте суми. Занесіть рахунок-фактуру в книгу покупок. Оприбутковують надходження товарів за допомогою проводок: - Д41 К60 - відображено надходження товарів; - Д19 К60 - відображено суму вхідного ПДВ; - Д41 К42 - відображено націнка на товари.
5
При продажу товару ви повинні виписати такі документи: рахунок-фактуру, товарно-транспортну накладну (товарну накладну) і рахунок. Податковий документ складіть в подвійному екземплярі, зареєструйте його в книзі продажів. Товарно-транспортну накладну оформите у чотирьох примірниках. У бухгалтерському обліку відобразіть ці операції таким чином: - Д50 К90 - відбитий виторг за продані товари; - Д90 К68 - відображено нарахування ПДВ; - Д90 К41 - відображено списання вартості проданих товарів; - Д90 К42 - відображено списання торгової націнки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZenGmOxubQM