Як вилікувати бронхіт. броніальний кашель.

Бронхіт є досить поширеним захворюванням. Він може бути викликаний вірусами і бактеріями, але в деяких випадках причиною хвороби стає сухою або забруднене повітря, грибкова інфекція і навіть алергія. Лише своєчасне лікування допоможе уникнути ускладнень і запобіжить перехід гострого бронхіту в хронічний.
Вам знадобиться
  • - протикашльові препарати;
  • - муколитики;
  • - антибактеріальні засоби;
  • - мінеральна вода.
Інструкція
1
Першим і основним ознакою гострого бронхіту є кашель, який супроводжується слабкістю, температурою (частіше субфебрильною), саднением і болем за грудиною і іноді навіть задишкою. На перших порах кашель частіше сухий, що при відсутності лікування доставляє сильний дискомфорт.
2
По можливості дотримуйтесь постільний режим, особливо якщо температура тіла далека від нормальної. Пийте якомога більше теплої рідини, наприклад, підігріту лужну мінеральну воду, чай з малиною або медом, трав'яні настої і відвари.
3
При сухому болісному кашлі приймайте протикашльові засоби, такі як «Тусупрекс», «Синекод», «Лібексін» і їм подібні в дозуванні, призначеної лікарем. Якщо мокрота в'язка, допоможуть муколитики, наприклад, амброксол, бромгексин або ацетилцистеїн.
4
Прискорити одужання допоможуть інгаляції. Не обов'язково купувати дорогі інгалятори і небезпечні лікарські засоби. Хорошим ефектом володіє мінеральна лужна вода. Схилитеся над ємністю з теплою рідиною і протягом 5 хвилин вдихайте пари. Проводите процедуру 3-4 рази на добу. Зазвичай 10-15 інгаляцій в поєднанні з медикаментозною терапією буває достатньо для істотного поліпшення стану, а іноді і для повного одужання.
5
Якщо причиною хвороби є бактеріальна інфекція (а з'ясувати це можна, зробивши загальний аналіз крові), не обійтися без антибіотиків. В ідеалі терапію повинен призначати лікар. Препаратами першого вибору є ампіцилін і азитроміцин.
6
Частіше провітрюйте приміщення. При захворюваннях дихальних шляхів свіже повітря потрібне як ніколи. З цієї ж причини утримайтеся від куріння і прогулянок близько проїжджої частини навіть після одужання.
Зверніть увагу
Після закінчення лікування обов'язково пройдіть повторне обстеження у лікаря. Лише після цього діагноз може бути знятий.
Справитися з бронхітом занадто швидко не вийде, оскільки захворювання має інфекційно-вірусну природу. Протягом 10 днів хворий повинен приймати призначені лікарем препарати, спрямовані на стабілізацію температури тіла, розрідження мокроти і відходження її з бронхів. Якщо за цей час не вдається досягти позитивного результату, схему лікування змінюють. В цілому лікування бронхіту займає від 7 до 14 днів - залежно від тяжкості його перебігу.

Бронхіт: основні відомості про захворювання, причини його виникнення

Бронхіт - це захворювання інфекційного характеру, що виражається дифузним запаленням бронхів. Класифікується недуга як гострий і хронічний. Якщо в першому випадку захворювання протікає не більше 3 тижнів, то в другому симптоми бронхіту можуть виявлятися протягом 2 років. Захворювання, симптоми якого доповнюються задишкою, називають обструктивним бронхітом.Інфекціонная природа хвороби пояснюється активністю патогенної флори - вірусної, бактеріальної або атипової. В число основних бактеріальних збудників входять стафілококи, стрептококи і пневмококи, вірусних - парагрип, вірус грипу, аденовірус та ін. До атипових збудників бронхіту відносяться хламідії і мікоплазми. У рідкісних випадках причиною розвитку бронхіту виявляється грибкова інфекція.

Перші ознаки бронхіту

Гостре перебіг захворювання починається із запалення бронхів, викликаного переохолодженням організму. Хворий скаржиться на загальне нездужання, незначне підвищення температури тіла, кашель, нежить, біль у м'язах і горлі.
Протягом 10 днів народні цілителі рекомендують вживати суміш подрібненого цибулі з медом, приготовану в пропорції 1: 1. Засіб потрібно приймати вранці і ввечері по 1 столовій ложці.
При хронічному бронхіті, що протікає з тривалим роздратуванням дихальних шляхів, фахівці виявляють прогресуюче ураження бронхів і респіраторних відділів легені. Яскравою ознакою хронічного бронхіту є кашель, довго не проходить в плині тривалого відрізка часу і супроводжується виділенням мокротиння. До нього приєднуються слабкість і пітливість, задишка і хрипи при диханні, підвищення температури тіла.

Скільки днів має лікуватися бронхіт?

Щоб не допустити розвитку небажаних наслідків, до лікування бронхіту слід підходити відповідально, дотримуючись постільний або напівпостільний режим. При нехтуванні цим правилом захворювання візьме хронічний перебіг або викличе ускладнення на сердце.Любие лікарські препарати фахівці призначають як мінімум на 10 днів, розраховуючи дозування на підставі віку пацієнта. Спочатку хворому рекомендують прийом антибактеріальних препаратів - похідних пеніциліну, макролідів, цефалоспоринів та респіраторних фторхінолонів.
Справитися з бронхітом за 10 днів допоможе препарат Ереспал, або Фенспірид, що володіє протизапальною і відхаркувальну ефектом. Його призначають навіть дітям до 1 року.
При легкій і середній формі перебігу захворювання допускається прийом препаратів, випущених у вигляді таблеток , сиропів, суспензій. При ускладненому перебігу бронхіту препарати вводяться внутрішньом'язово. В деяких випадках лікар може призначити поєднане введення лекарств.Еслі бронхіт був спровокований вірусом, лікування антибіотиками доповнюється призначенням противірусних препаратів, які також приймаються не менше 10 днів. Однак будь-яка терапія буде неповною без вживання відхаркувальних засобів. Їх форми випуску різні - це порошки, сиропи, таблетки звичайні та шипучі. Приймають відхаркувальний теж 10 днів, а дозування лікар призначає з урахуванням маси тіла та віку пацієнта.