Як відіпрати плями від мандарина.

При попаданні на тканину соку мандарина утворюється стійке пляма, яка складно відіпрати порошком. Але немає нічого неможливо, тим більше що позбутися від забруднення можна за допомогою сучасних засобів для виведення плям та інших миючих засобів.
Вам знадобиться
  • - плямовивідник;
  • - відбілювач;
  • - порошок;
  • - сіль або сода.
Інструкція
1
Купуйте будь-який сучасний засіб для виведення плям, який дбайливо видаляє різного роду забруднення з речей. Нанесіть трохи засобу на пляму від мандарина і залиште на кілька хвилин. Потім виперіть звичним способом. Прочитайте інструкцію по застосуванню, перш ніж приступати до процедури. Якщо ви в чомусь сумніваєтеся, спочатку проведіть тест, завдавши невелику кількість засобу для виведення плям на непомітний ділянку одягу. Якщо колір змінився, значить, цей засіб не підходить.
2
Видалити пляма від мандарина можна за допомогою кисневого відбілювача. Якщо ви придбали засіб у вигляді порошку, розчиніть його в невеликій кількості теплої води. Отриманим розчином просочіть тканину і залиште на 15 хвилин. При подальшій пранні додайте трохи відбілювача у відсік для порошку. Уточніть дозування в інструкції, щоб напевно не пошкодити матеріал.
3
Замочите на ніч виріб в концентрованому розчині порошку, який підходить для даного виду тканини. З ранку виперіть річ вручну. Якщо пляма залишилося, нанесіть на нього трохи мила і потріть. Таким чином можна позбутися від забруднень з делікатних тканин, які не можна піддавати дії для виведення плям.
4
Якщо після прання пляма все-таки залишилося, змочіть матеріал і густо насипте сіль на забруднення. Залиште на кілька годин, після чого виперіть виріб повторно. Замість солі можна використовувати соду, якщо тканина має білий колір. На яскравих матеріалах після подібного експерименту може залишитися білястий слід.
5
Зробіть цей виріб в хімчистку, якщо ви боїтеся зіпсувати тканину або пляма ніяк не видаляються. Фахівці використовують професійні засоби для виведення плям, які складно зустріти в звичайних господарських магазинах. Через кілька днів ви зможете забрати ідеально чисту річ.