Як відшліфувати колектор.

Колектором називається технічний пристрій, розташоване в двигуні внутрішнього згоряння (ДВЗ). Тут маються випускний і впускний колектори, що збирають потоки газів або сумішей в загальний потік для забезпечення безперебійної роботи ДВС. Шліфовку колекторів найкраще виконувати при перебиранні двигуна.
Вам знадобиться
  • - крупна і дрібна наждачний шкурка;
  • - ганчірка;
  • - металеві йоржики;
  • - дриль;
  • - трос ;
  • - абразивна паста (ГОІ);
  • - брезент;
  • - піскоструминна машина.
Інструкція
1
Демонтуйте головку, зніміть з неї клапани і распредвал. Після чого видаліть колектори. Існує декілька варіантів шліфування. Спробуйте спочатку відшліфувати крупним наждаком, а в міру «викурювання» перейдіть на більш дрібну наждачний шкірку.
2
Другий варіант: закріпіть наждак на ганчірці, колектор поставте в лещата і тріть ганчіркою по потрібних місцях деталі. Цей спосіб придатний в тому випадку, якщо задирки невеликі.
3
Можна відшліфувати колектор за допомогою маленьких йоржиків (діаметром від 1 до 5 см), виготовлених з металевого дроту. Вставте йоржик в патрон дриля. До хвостовику прикріпіть подовжувач з троса діаметром 6-10 мм і відшліфуйте колектор.
4
Також у ряді випадків шліфовка колектора виконується за допомогою троса товщиною 2-3 мм. Нанесіть на нього шар грубої абразивної пасти, наприклад ГОІ, і здійснюйте поступально-обертальні рухи в одному з каналів. Візуально перевірте якість грубої обробки, намотайте на трос брезент, змастіть його пастою ГОІ і повторіть процедуру. Даним способом ви зможете обробити найкритичніші частини.
5
Для шліфування колектора використовуйте піскоструминну машину. Повторіть всі дії, описані вище, але замість троса застосуєте струмінь стисненого повітря з абразивними частинками.
6
Шліфування - річ неоднозначна, має багато плюсів і мінусів. Але, однозначно, не у шкоду мотору піде очистка і стиковка каналів. Після такої процедури ви добре відчуєте роботу двигуна, на холостих обертах він буде більш стійкий особливо в непрогрітому вигляді і взимку. Також трохи піднімуться максимальні оберти мотора і додасться динаміка.
Корисна порада
Для поліпшення працездатності двигуна проведіть комплексну шліфовку впускних труб, колектора, впускних каналів головки циліндрів. Відполіруйте головний дифузор карбюратора.