Як не втомлюється в дорозі.

Для одних людей поїздки і перельоти є пригодами, для інших тільки буденністю. Хтось любить подорожувати, а хтось ні. Але незалежно від ступеня любові до дороги і ті, й інші в ній можуть втомитися. Втома, в свою чергу, робить час в дорозі менш комфортним.
Вам знадобиться
  • Книги, газети, ноутбук, настільні ігри, фрукти, горіхи.
Інструкція
1
Ризикують втомитися в дорозі як водії, так і пасажири. Втома водіїв буде викликана тривалою напруженою одноманітною діяльністю. До того ж втома людина відчуває не відразу, вона накопичується. Пасажири ж можуть втомитися від «бездіяльності» в дорозі. Тобто і для них поїздка може виявитися монотонною.
2
Якщо ви хочете уникнути втоми в дорозі, виспіться напередодні. Якщо від'їзд призначений на вечір чи ніч, постарайтеся поспати вдень. Якщо денний сон неможливий, то хоча б не навантажуйте себе в перебігу дня складної фізичної або розумової роботою. Особливо актуально це для водіїв.
3
Оскільки втома пов'язана з нестачею або надлишком вражень, заздалегідь продумайте можливість розваг і відпочинку.
4
Водіям необхідно робити короткі зупинки хоча б раз на дві години. Навіть якщо вони не відчувають втоми. Такі паузи допоможуть зняти напругу і підвищити концентрацію уваги. Під час зупинки як водієві, так і пасажирам рекомендується прогулятися по вулиці.
5
Пам'ятайте, що життєва енергія і сила залежать від якості харчування. Візьміть в дорогу горіхи і фрукти. Вони зручні у перевезенні та поживні. Перекушуйте з користю для організму.
6
Відчувши втому, зробіть собі масаж. Вичавлювати рухами помасажуйте ліву ногу, праву ногу, ліву руку, праву руку, живіт і груди, спину, шию і голову. Акуратно розімніть шию. Це забезпечить приплив крові до головного мозку і підвищить працездатність. Помасажуйте скроні.
7
Розмови на цікаві теми роблять поїздку майже необтяжливою. Тому беріть з собою приємних вам попутників. Для цього водії і підбирають голосуючих на трасі автостопщиков.
8
Плануючи тривалу поїздку, продумайте, хто ще зможе вести машину. Два водія в екіпажі збільшують шанси один одного не втомитися.
9
З обережністю використовуйте кофеїн і енергетики. Вони на якийсь час дійсно бадьорять. Але потім організм бере своє і може дати збій, оскільки буде виснажений.
10
Будучи пасажиром розважайте себе книгами, іграми та відеозаписами. А ще можна просто дивитися у вікно. Змінялися нові пейзажі не дадуть вам втомитися.
Корисна порада
Якщо ви вже втомилися в дорозі, по можливості лягайте спати.