Як на ноутбуці викликати BIOS. Як відкрити bios на неутбуке.

BIOS - це абревіатура, яка викликає незадоволену посмішку на обличчі багатьох, особливо початківців користувачів. Однак це основна система управління апаратними ресурсами комп'ютера, і без неї іноді неможливо запустити, наприклад, USB-пристрій. Виклик BIOS на стаціонарному комп'ютері і на ноутбуці нічим не відрізняється.
Інструкція
1
Якщо ви знаходитесь в середовищі операційної системи, вийти в BIOS у вас вийде, тільки якщо перезавантажити ноутбук. Зробити це ви можете через меню «Пуск» або через клавішу перезавантаження, якщо така є (у більшості випадків треба затиснути клавішу відключення, щоб ноутбук виключився, а не пішов у режим гібернації, потім знову включити).
2
Увійти в настройки BIOS можна перед завантаженням операційної системи. Внизу буде напис-підказка Press F1 to enter setup. Замість F1 може бути будь-яка інша клавіша або комбінація, наприклад Ctrl + Alt + Ins. Для надійності можна натиснути кілька разів. Якщо все ж ви не встигли, і запустилася операційна система, треба знову перезавантажити ноутбук.
3
Якщо ви зробите все правильно, відкриється синє вікно налаштувань BIOS. Тут ви можете налаштувати порядок завантаження з носіїв, змінити установки відео-, звуковий, мережевої карти, настройки USB. Також можна відключати або включати ті чи інші пристрої, переводячи значення з Disabled ("Виключено") в Enabled («Включено»). Можна збільшити продуктивність комп'ютера, але робити це рекомендується професіоналам, так як неправильні настройки можуть привести до того, що комп'ютер перестане завантажуватися, і доведеться збивати всі налаштування BIOS.
4
Якщо ви перевстановлюєте Windows, запам'ятайте, що починати установку треба з носія DVD- або CD-Rom, після першого перезавантаження знову налаштувати запуск з жорсткого диска. Щоб зберегти виконані зміни, натисніть F10 або пункт Save & exit setup (Save and exit setup/Save CMOS & exit setup). З'явиться вікно - підтвердження того, що ви хочете зберегти настройки. Натисніть Y, якщо згодні зберегти, якщо ні - N.