Як в BIOS включити SATA. включення жорсткого диска в биосе.

BIOS, вона ж базова система введення-виведення, забезпечує початок завантаження комп'ютера і дає операційній системі можливість працювати з обладнанням. Зокрема, саме в BIOS проводиться включення і відключення багатьох пристроїв - наприклад, жорстких дисків.
Інструкція
1
При підключенні жорсткого диска BIOS зазвичай визначає його самостійно, ніяких проблем з цим виникнути не повинно. Але враховуючи, що вінчестери мають різні інтерфейси - старий IDE і новий SATA - слід перевірити установки і при необхідності виставити потрібні. Якщо раніше були виставлені IDE, то диск SATA комп'ютер побачить, але працювати вінчестер буде значно повільніше, ніж повинен.
2
Щоб внести в настройки BIOS які-небудь зміни, в базову систему введення-виведення спочатку треба увійти. Зазвичай при старті комп'ютера з'являється підказка - наприклад, Press F2 to enter setup. Якщо такий підказки немає, спробуйте наступні клавіші: Del, Esc, F1, F2, F3, F10. Іноді використовуються комбінації клавіш, наприклад: Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Del, Ctrl + Alt + Ins, Fn + F1.
3
Після входу в BIOS необхідно знайти потрібну строчку для зміни налаштувань. Враховуючи, що версії BIOS бувають різні, пошукайте на вкладках згадки SATA, IDE, AHCI. Знайшовши їх, змініть IDE на SATA шляхом вибору необхідного значення зі списку. Потрібне значення може бути позначено і як SATA AHCI MODE або AHCI MODE. У деяких випадках треба просто виставити у пункту IDE значення disabled (вимкнено), а у SATA поставити enabled (включено).
4
Після установки потрібних значень збережіть зміни, натиснувши F10. У віконці виберіть Yes або введіть Y і натисніть Enter. Після перезавантаження диск буде працювати в необхідному режимі.
5
Іноді користувач намагається поміняти в BIOS значення SATA на IDE, так як при спробі встановити ОС система повідомляє про те, що не знайдено жодного диска. Причина цього криється у відсутності на установчому диску драйверів SATA. Одним з варіантів вирішення проблеми є тимчасове переведення диска в IDE-режим, але правильніше буде просто знайти більш новий інсталяційний диск з Windows. На дисках з Windows 7 і Windows XP SP3 дана проблема вже не зустрічається.
6
Не забувайте про те, що у SATA-дисків іншій роз'єм живлення, ніж у дисків з IDE-інтерфейсом. Для підключення вам може знадобитися перехідник живлення.
Ситуація, коли комп'ютер не бачить диск , зустрічається досить рідко. У цьому випадку користувачеві може знадобитися відкрити BIOS і виставити правильні настройки. Знання того, як це зробити, дозволить повернути комп'ютер в робочий стан.
Інструкція
1
Спочатку оцініть ситуацію, внаслідок якої на комп'ютері виникли неполадки. Наприклад, він справно працював, потім при черговому включенні перестав завантажуватися, при цьому в BIOS диск не видний. Така ситуація супроводжується текстом DISK BOOT FAILURE. INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Тобто система не бачить диск , а тому й не може з нього завантажитися.
2
Увійдіть в BIOS, для цього натисніть при старті системи Del або F2. Конкретна клавіша залежить від моделі комп'ютера (також можуть бути F1, Esc, F11, F12). Зайдіть в меню Standart CMOS Features і переконайтеся в тому, що диск дійсно не визначається - в цьому випадку скрізь буде запис None.
3
В даному випадку «включити» диск не вийде, так як він не визначається на рівні «заліза». Тобто присутня якась фізична несправність: несправний сам диск , шлейф харчування або даних, можлива несправність материнської плати. Перевірити справність диск а можна його підключенням до іншого комп'ютера. Пам'ятайте про те, що справний диск не потрібно включати, система знаходить і визначає його автоматично.
4
Ви можете зіткнутися з ситуацією, коли система не бачить диск , при установці ОС - при цьому з'являється повідомлення, що диск і не знайдені. Проблема характерна для ноутбуків і досить старих дистрибутивів Windows, в яких немає драйверів SATA. Кращий варіант в цьому випадку - знайти більш новий дистрибутив, в якому ці драйвери присутні.
5
Зміна налаштувань в BIOS може знадобитися при установці нової ОС в тому випадку, якщо немає завантажувального меню (зазвичай викликається натисканням клавіші F12). Вибирати диск , з якого проходитиме завантаження, в цьому випадку треба в BIOS. Знайдіть вкладку з рядками First boot, Second boot і т.п. У рядку First boot встановіть завантаження з CD і збережіть зміни - пункт меню SAVE AND EXIT SETUP. Тепер комп'ютер почне завантаження ОС з компакт- диск а. Пам'ятайте, що при установці відразу після першої автоматичної перезавантаження слід знову увійти в BIOS і повернути початкові налаштування. Без цього знову почнеться установка ОС з компакт- диск а.
6
Якщо диск видно в BIOS, але його не знаходить Windows, то проблема, швидше за все, в типі його файлової системи. Щоб диск стало видно, його треба відформатувати в тому типі файлової системи, яким ви користуєтеся. Для Windows XP і Windows 7 це NTFS. Для форматування використовуйте програму Acronis Disk Director. Краще користуватися версією, що завантажується з компакт- диск а. Після форматування і перезавантаження Windows почне бачити диск .