Як захистити диск від запису.

Відправляючи в чужі руки свій диск (CD, DVD або жорсткий) з важливою інформацією, мало кому хотілося отримати його назад з чужою інформацією. А отримати в подарунок вірус - сюрприз не з приємних. Тому, існують способи, за допомогою яких можна забезпечити захист диск а від подальшої записи на нього інформації.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, диск
Інструкція
1
Якщо ви користуєтеся для записи CD, DVD- диск а спеціальною програмою, то ваша задача вирішується дуже просто - приберіть галочку з напису «мультисесійного диск ». Вона може розташовуватися на окремій вкладці, може перебувати на вкладці «Загальні», а може виходити окремо в уточнюючому вікні при відправленні диск а на запис. Мультисессії дозволяє додавати нові файли на диск до вже записаним, але не завжди наступні сесії програватимуться на побутових плеєрах.
2
Позичаючи сусідові, колезі або одногрупнику флеш-накопичувач з важливою інформацією, ви навряд чи побажаєте повернути його назад з купою непотрібного вам мотлоху. А таке трапляється. Значить (у тому числі і для прискорення повернення вашої власності), необхідно поставте захист від записи. Все, що вам потрібно - це встановити для флеш-накопичувача у вкладці «Безпека» галочки навпроти пунктів «Читання», «Список вмісту папки» і «Читання та виконання». Для появи вкладки «Безпека» у властивостях папки, пройдіть по адресу Сервіс - Властивості папки - вкладка "Вид" і зніміть галочку напроти пункту: «Простий загальний доступ до файлів і папок». Натисніть на «ОК».
3
Якщо ви відправляєте «в гості» свій жорсткий диск , з якого ваш друг збирається скопіювати відразу великий обсяг даних, ви навряд чи бажаєте отримати назад свій диск з вірусами. А значить, встановіть на жорсткий диск захист від записи. Для цього скористайтеся спеціальними програмами, наприклад HDD Password Protection - програма, яка дозволить розмежувати доступ до жорсткого диск у і задати пароль, який буде потрібно ввести, щоб додати щось на жорсткий диск .
Втрата даних з жорсткого диска - одне з поширених явищ серед користувачів ПК. Краще запобігти таку халепу заздалегідь, ніж намагатися повернути втрачену інформацію вже після її зникнення. Підстрахувати себе і захистити дані на диску зовсім не важко, а користь від цього дуже значна.
Інструкція
1
Встановіть додаткове охолодження, так як сучасні жорсткі диски мають дуже великою швидкістю обертання пластин, а це, в свою чергу, призводить до перегрівів. Цей захід безпеки збільшить термін служби вінчестера.
2
Зберігайте інформацію на CD, DVD диски, флеш-карти. Це слугуватиме резервним копіюванням. Також регулярно перевіряйте інформацію на цих носіях, щоб вона не зникла (диски, якщо їх періодично не активована, можуть перестати функціонувати).
3
Купіть безперебійний джерело живлення. Він охоронить комп'ютер від перебоїв напруги, які запросто можуть стати причиною втрати вашої інформації. Також при відключенні електроенергії буде достатньо часу для збереження вашої інформації.
4
Зробіть дефрагментацію диска. Особливо це необхідно, якщо ви часто навантажуєте свій жорсткий диск. В результаті дефрагментації вся інформація на диску розбивається на велику кількість секторів.
5
Встановіть ліцензійну антивірусну програму. Це дозволить запобігти атаці на комп'ютер шкідливих програм, які можуть пошкодити вашу інформації.
6
Захистіть паролем і шифруванням даних. Це одні з найпростіших методів, за допомогою яких користувачі ПК можуть захистити інформацію на жорсткому диску . Для цього змініть пароль до системи Windows, відкрийте меню «Пуск» -> «Панель управління» -> «Облікові записи користувачів», потім виберіть рядок «Змінити мій пароль».
Зверніть увагу
Зверніть увагу на ваш жорсткий диск, він повинен досить міцно бути укріплений в системному блоці. Так як вібрації можуть привести до його поломки. Намагайтеся якомога рідше діставати його з системного блоку, щоб не нанести механічні пошкодження.
Корисна порада
Не користуйтесь програмами, в яких ви сумніваєтеся, особливо незнайомими вам програмами з відновлення даних, а також програмами з розділами жорсткого диска. Це може назавжди привести до втрати інформації.