Як виростити авокадо в будинку.

Авокадо - красива рослина сімейства лаврових, що виростає в лісах Південної Америки. Зростаюче на вашому підвіконні, воно, звичайно, не принесе соковитих плодів, але буде радувати вас в будь-який час року, створюючи в квартирі тропічний антураж.
Вам знадобиться
  • - кісточка авокадо;
  • - зубочистки;
  • - сирої торф;
  • - пісок;
  • - садова земля;
  • - перегній;
  • - вапно;
  • - горщик;
  • - вода;
  • - добриво.
Інструкція
1
Купуйте соковитий стиглий плід і вийміть з нього кісточку. Промийте її і протріть. Щоб проростити кісточку авокадо, помістіть її в баночку з водою так, щоб вона була занурена в рідина частково.
2
Також рекомендується проробити під кутом в центральній частині товстої боку кісточки три рівновіддалених отвори. Нанизайте кісточку на три сірники або зубочистки і встановіть на «ніжки» в банку з кип'яченою прохолодною водою. Кісточка повинна тільки злегка торкатися води. Можна також для підтримки її використовувати конструкцію з картону або пінопласту.
3
Слідкуйте за підтриманням належного рівня води в банку, підливаючи її в міру випаровування.
4
Кілька тижнів потому з'являться корінці. Коли їх довжина досягне трьох сантиметрів, висаджуйте кісточку в субстрат. Приготуйте грунт, взявши в рівних частинах садову землю, перегній, крупний пісок і сирої торф. Використовуйте саме сирої торф, в іншому випадку необхідні пропорції будуть порушені. Не засипте кісточку повністю, зануривши її в грунт лише на третину.
5
Авокадо не любить кислий грунт, тому, змішуючи землю для субстрату, додайте до неї щіпку вапна. Використовуйте для посадки рослини горщик з пластмаси, оскільки глиняна ємність буде вбирати вологу, необхідну для авокадо. Щоб дно горщика добре пропускало воду, зробіть у ньому кілька додаткових отворів і влаштуйте з гранул керамзиту дренаж.
6
Оскільки авокадо схильне до витягування, вирощуючи його в домашніх умовах, регулярно робіть прищіпку. Розташуйте рослина поблизу північного вікна або притіняти його. За допомогою фітоламп, які можна купити в квітковому магазині в зимовий період збільшуйте для авокадо світловий день.
7
Значну роль у житті рослини грає волога. Навіть незначне пересихання грунту викликає скидання листя. Влітку полив повинен бути рясніше, ніж взимку. В умовах сухого клімату рекомендується постійно зволожувати рослина обприскуванням.
8
Найбільш відповідна температура для авокадо коливається від 16 до 20 градусів. У весняно-літній період удобрюйте його мінеральними добривами для тропічних рослин. Використовуйте склади в рідкому вигляді.
Зверніть увагу
Інжир, лавр, лимон, кава - все це часом дуже хочеться виростити, перевірити свої можливості. Чи можна виростити авокадо будинку? Так. Але на урожай розраховувати не доводиться. Авокадо (персея) належить до сімейства Лаврові. У природі росте деревом висотою до 20 м. Рослина це - перекрестноопиляемое.
Корисна порада
А тепер, можливо, ви здивуєтеся, але авокадо легко виростити в домашніх умовах: досить посадити кісточку у вологу пухку землю і поставити горщик в тепле світле місце. Приблизно через місяць з'явиться росток. Ну а вдома рослина потрібно щорічно пересаджувати, забезпечувати підвищену вологість повітря і хороше освітлення - адже це тропічний фрукт. В оранжереях можна добитися і цвітіння, і плодоношення.