Як виступати в університеті.

Одним з найбільш популярних завдань для студентів вищих навчальних закладів є доповідь. Обов'язкова умова його успішного виконання - публічний виступ, яке підводить підсумок всієї практичної роботи доповідача. Майбутню промову необхідно ретельно продумати і підготуватися до неї заздалегідь.
Інструкція
1
Перш за все, правильно розрахуйте час. Стандартний доповідь на семінарі або колоквіумі не повинен перевищувати 15-20 хвилин. В повідомленні розкрийте основні моменти теми, доповніть їх істотними фактами і підведіть загальний підсумок свого дослідження. Наприкінці виступу доповідач відповідає на запитання аудиторії, пояснює місця, які викликали труднощі у слухачів. Підготуйтеся до можливих питань завчасно.
2
Добре продумайте початок виступу. Ваші перші фрази повинні мобілізувати інтерес слухачів, змусити їх задуматися про тему доповіді. Найбільша концентрація уваги аудиторії спостерігається в перші три хвилини виступу, після цього увага поступово розсіюється. По можливості утримуйте зацікавленість публіки цікавими фактами, яскравими прикладами або цікавим питанням до слухачів.
3
Слідкуйте за тим, щоб мова не була монотонною. Одноманітність не сприяє хорошому засвоєнню матеріалу. Виділяйте найбільш важливі місця доповіді відповідною інтонацією. При необхідності зверніть увагу слухачів на схеми або графіки, що ілюструють ваші слова. Не кажіть занадто тихо. Аудиторія, вимушена постійно напружувати слух, швидко втратить інтерес до доповіді. Уникайте довгих речень, перевантажених складними оборотами і зайвими прикметниками. Фрази виступи повинні бути чіткими і лаконічними. Слідуйте тези про те, що кожна нова думка вимагає нового речення.
4
Завершіть виступ найбільш переконливими фактами і яскравими прикладами. В заключній частині доповіді озвучте основні думки, коротко підведіть проміжні висновки дослідження і остаточний підсумок вашої роботи. Наприкінці доречно також розповісти про перспективи подальшого вивчення озвученої теми.