Як бути успішним учнем у початковій школі.

Після першого дзвінка для першокласника починається нове життя. І йому не так просто перебудуватися, адже найчастіше він не звик до того ритму і умов життя, які тепер для нього повинні стати нормою. Чим тут можуть допомогти батьки?
Інструкція
1
Як не банально, але дитину до школи потрібно готувати. Фахівці говорять про те, що є два рівня готовності: емоційний (психологічний) і інтелектуальний. Тобто допомагати потрібно, як говориться, і уму, і серцю.
2
З точки зору інтелекту потрібно розвивати пам'ять, увагу, мислення, мова, уява. Правда, найчастіше не все відразу. Скажімо, уява у деяких дітей само по собі розвинене і навіть занадто.
3
З точки зору психологічної готовності важливо, щоб дитині хотілося вчитися, щоб він вмів спілкуватися і з дорослими, і з однолітками. А ще добре б навчити його дотримуватися правил (це і вдома нагоді) і правильно реагувати на критику.
4
Важливо, щоб і та, і інша сторона не були забуті. Буває, що батьки про інтелектуальні здібності пам'ятають, а про психологічну підготовку забувають. А якщо дитина крім мами до школи майже ні з ким не спілкується, в школі йому буде непросто, будь він хоч семи п'ядей у лобі.
5
Тому постарайтеся зробити так, щоб у дитини була можливість розвивати навички спілкування з іншими людьми. Найпростіший варіант соціалізації - дитячий сад, хоча цей «простий» варіант не завжди просто забезпечити. Але можна постаратися, щоб дитина спілкувався з іншими дітьми і на прогулянці, і в дитячому клубі, і просто в компанії хороших друзів або рідних.
6
Постарайтеся зрозуміти, на що у дитини є сили, а на що - ні. Якщо у дитини концентрації уваги вистачає не більше, ніж на 15 хвилин, робіть перерви в заняттях. Поступово цей інтервал повинен збільшуватися. І пам'ятайте, що стежити за режимом - ваша задача. Цього дитина сама поки не може, а без режиму йому буде дуже складно.
7
І, нарешті, постежите і за собою. Чи не покладайте всі свої надії на дитину і не зліться на нього, якщо він їх не виправдовує. Якщо ви готові приймати дитину такою, якою вона є, і допомагати йому справлятися з його (а не вашими) проблемами, то він може вас приємно здивувати, опинившись здатним і талановитим там, де ви цього не чекали.