Як обробити рану після укусу собаки. Як обробляти собаку.

Собака - друг людини, але іноді вона перетворюється в грізного ворога і нападає. При цьому рани можуть виявитися вельми глибокими з ушкодженнями кісток, сухожиль, судин і нервів. Перша допомога при укусі повинна бути спрямована на зупинку сильного кровотечі, після чого потерпілого потрібно негайно доставити в найближчий травмпункт.
Вам знадобиться
  • - стерильна пов'язка;
  • - гумовий джгут;
  • - йод;
  • - перекис водню;
  • - спирт або спиртові розчини.
Інструкція
1
Самим грізним ускладненням, виникаючим після укусу, є сказ. Воно може закінчитися летальним результатом через обширного ураження центральної нервової системи, якщо своєчасно не вжити всі методи для його запобігання. Тому незалежно від того, чий собака вас покусала, звертатися в лікарню потрібно обов'язково.
2
Якщо рани поверхневі, розрив тканин незначний, обробіть місце укусу 3% розчином перекису водню або будь-яким антисептичним розчином, який міститься у вашій аптечці. Підійде розбавлений медичний спирт, спиртові розчини календули, ромашки, шавлії. Навколо рани змажте йодом, накладіть стерильну пов'язку і негайно зверніться до лікаря.
3
Чи не обробляйте ранові поверхні йодом, зеленкою - це призведе до опіку пошкоджених тканин, що значно подовжить період загоєння.
4
Глибокі рани з обширними розривами обробляти нічим не можна. Накладіть джгут або тугу пов'язку, щоб запобігти сильну втрату крові, прикрийте рану стерильною пов'язкою, доставте потерпілого в травмпункт самостійно або викличте карету швидкої допомоги.
5
В умовах лікарні рану зашиють і оброблять за всіма медичними правилами. Потім пацієнтові призначать перев'язки і зроблять уколи, що запобігають сказ. Раніше потрібно було робити 40 ін'єкцій. В даний час застосовуються сучасні фармацевтичні засоби, які дозволяють обійтися 6 уколами за певною схемою, призначеної лікарем.
6
У разі ускладнень вам призначать курс антибактеріальної терапії в амбулаторних або стаціонарних умовах.
7
Не нехтуйте візитом до лікаря і не думайте, що все заживе самостійно. Інкубаційний період сказу триває від 10 до 15 днів, тому коли проявляться перші ознаки захворювання, може бути вже пізно.