Як полегшити біль в ногах.

Болі в ногах можуть з'явитися з різних причин. Вони бувають наслідком великого фізичного навантаження, перенапруження, тривалого перебування в тісному взутті або в незручній позі. Також болю часто є симптомами таких захворювань, як варикозне розширення вен, тромбофлебіт, запалення суглобів або межсуставной хрящової тканини.
Інструкція
1
У випадку, якщо ваша робота пов'язана з необхідністю довго стояти (наприклад, якщо ви продавець, вчитель, токар тощо), при першій можливості сядьте, зніміть взуття, поробіть кругові рухи в гомілковостопних суглобах. Енергійно порухайте пальцями на себе і від себе. Помасажуйте ступні і литкові м'язи. Це поліпшить циркуляцію крові, а больові відчуття повинні трохи зменшитися. Робіть таку зарядку навіть у тому випадку, якщо ноги не болять, тобто для профілактики.
2
Якщо біль супроводжується набряком ступень, щиколоток, постарайтеся лягти або, в крайньому випадку, сядьте, поклавши ноги на високу опору, наприклад, на стілець. По можливості прикладіть до області набряку якийсь холодний предмет, найкраще подрібнений лід в пластиковому пакеті.
3
У ряді випадків зменшити біль добре допомагають теплі ножні ванни, краще з додаванням морських солей і аромамасел. Бажано приймати їх увечері перед сном. Ефект буде вище, якщо поєднувати цю процедуру з легким масажем ніг. Після цього насухо витріть ноги і нанесіть мазь, що містить знеболюючі та протизапальні компоненти, наприклад, «Троксевазин».
4
Дуже важливо носити правильне взуття. Навіть якщо вам дуже йдуть витончені туфлі на високих шпильках - відмовтеся від них. Бажано, щоб каблук заввишки не перевищував 3-4 сантиметрів. Взуття має досить щільно облягати ступню, але при цьому ні в якому разі не здавлювати її.
5
У тому випадку якщо у вас надмірна вага - прийміть всі заходи до його зниження. Пам'ятайте, що кожен зайвий кілограм - зайве навантаження для ваших ніг. А звідси часто випливають і больові відчуття. Внесіть корективи в раціон харчування, займіться фізкультурою.
Зверніть увагу
Зрозуміло, при болях в ногах у будь-якому випадку слід звернутися до лікаря. Це необхідно для того, щоб встановити точну причину і пройти необхідне лікування.