Як обробити загноїлися рану. Як правильно нанести зеленку на рану.

Людина може поранитися де завгодно: у власному будинку, на садовій ділянці, в лісі чи на роботі. У будь-якому випадку важливо своєчасно і правильно обробити пошкодження, щоб туди не потрапила інфекція. Якщо цього не зробити, рана може загноїтися, а це вже загрожує серйозними наслідками.
Вам знадобиться
  • - стерильні тампони;
  • - перекис водню;
  • - марганцевокислий калій;
  • - спирт або одеколон;
  • - антисептична мазь;
  • - лейкопластир;
  • - іхтіолова мазь;
  • - антисептик.
Інструкція
1
Приготуйте мінімум чотири тампона: стерильні серветки або шматки стерильного бинта, складені в кілька разів. Два перших тампона почергово змочуйте перекисом водню (3% розчин, продається в аптеках) і обережно видаляйте ними гній. Третій тампон змочіть слабким розчином марганцевокислого калію, обробіть їм область рани. Зверніть увагу: розчин повинен бути світло-рожевого кольору. Темний концентрований розчин обпече рану.
2
Після цього візьміть четвертий тампон, змочіть його спиртом або одеколоном. Якщо в будинку немає ні спирту, ні одеколону, підійде будь-який міцний спиртний напій: горілка, коньяк, віскі, бренді. На ту сторону самочинного тампона, яка буде стикатися з раною, нанесіть антисептичну мазь (наприклад, «Левомеколь»). Накладіть тампон, забинтуйте або закріпіть смужкою лейкопластиру.
3
Цю процедуру необхідно повторювати щодня до повного загоєння рани. Якщо рана продовжує текти і накладений тампон намокає від гною - слід проводити перев'язку кілька разів на день.
4
При сильному і непрекращающемся нагноєнні рани необхідно помістити потерпілого в хірургічний стаціонар. Лікування полягає в систематичній обробці рани, дренажі, промиванні розчинами антисептиків. Також призначаються антибіотики.
5
А як чинити, якщо утворився гнійний нарив? Не відкривайте його в домашніх умовах, особливо, якщо він ще не дозрів, адже при цьому легко занести інфекцію. Краще нанесіть на стерильну серветку або шматок бинта іхтіоловую мазь (можна використовувати ртутну мазь або мазь Вишневського). Прикладіть серветку до нариву, забинтуйте або закріпіть лейкопластиром. Ці мазі прекрасно витягують гній із нариву. При необхідності повторюйте цю процедуру щодня.
6
Коли нарив сам прорветься, промийте ранку розчином якого-небудь антисептика, наприклад, «Хлоргексидину». Якщо його немає, можна скористатися одеколоном або вже згаданими міцними спиртними напоями.